Lista ocen Fiat Stilo (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 510 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jardud
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Fiat Stilo został wyposażony w 2 stopniowe elektryczne wspomaganie kierownicy, które daje nam bardzo dobre wyczucie tego co dzieje się z samochodem. Podczas parkowania istnieje możliwość włączenia dodatkowego wspomagania CITY które powoduje iż kierownica pracuje praktycznie bez oporów. Zawieszenie jest bardzo sztywne. Auto pewnie trzyma się na zakrętach, nie występuje zjawisko nadmiernego przechylania się nadwozia.
~Alex
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
To jest z kolei najsłabsza strona tego auta. Zawieszenie jest zestrojone bardzo miękko, co z pewnością nie każdemu kierowcy przypadnie do gustu. Ma to jednak swoje plusy na polskich drogach - nie trzeba się bardzo stresować przy jeździe po dziurach. Dzięki temu jeździ się wygodnie na dłuższych trasach, jednak szybkie pokonywanie zakrętów nie jest tak przyjemne jak w innych autach. Za to hamulce spisują się bardzo dobrze.
~riwo@interia.pl
Hatchback 1.9 16V JTD Multijet 150KM 110kW
Tu jest trochę gorzej. Ciężki silnik z przodu i lekki tył z belka skrętną powodują niespodziewanie ogromną nadsterowność. (Co, nie powiem, sprawia ogromną frajdę). Zazwyczaj wie się już wcześniej, że auto ma zamiar wyjść tyłem, a skontrowanie jest dziecinnie proste. Tłumienie dziur przeciętne, standard jak na tą klasę. Problemem jest słabe wyciszenie wnętrza. Z tyłu jest bardzo głośno, a powyżej 170 ciężko sie rozmawia.
~michalmrozek
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Jak dla mnie jest niski ,i trzyma sie przepieknie zakretow,zawieszenie nie jest super twarde ,nie czuje kazdej dziury jak koledzy z sportowym,po dwoch latach mam do wymiany jakies elementy zawieszenia czuje stukniecia ale niestety Stilo ma ciezki zywot bo jezdze na deliverce w takeawayu wiec jezdze czesto wieczorami po roznych polnych drogach i nie ma cudow nei dbane sie eksploatuje.
~MM
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Bardzo stabilny w zakretach, bardzo dobrze wyczywalny w sytuacjach awaryjnych, Bardzo dobrze prowadzi się ze średnim obciążeniem.Bardzo dobra trakcja zimą. Ogólnie jestem zaskoczony takim dobrymi wąłasciowściami jezdnymi tego kompakta. Samochodem jeździ żona a wcześcniej jeździła Scenic\'iem, Ja jeżdże kolejnym już BMW 5 i po przy okazji prowadzenia Stilo czuję się w nim bardzo dobrze
~Ria
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Auto dość twarde i nisko osadzone fajnie prowadzi się w zakrętach ale powoduje czyste szorowanie osłoną silnika na większych progach zwalniających. Co do trwałości zawieszenia to nie ma tragedii ale minusem jest niewymienny sworzeń w wahaczach. Na 17" kołach i oponach 215/45 słychać prace zawieszenia. Na zimowych koła 15" 195/55 jest komfortowo aż za bardzo jak na tę moc.
~astennu
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Słaby punkt Fiata. Zawsze coś stukało, pukało. Nie mogłem wyeliminować tych odgłosów. Jestem mechanikiem z zamiłowania i nie mogłem tego zdzierżyć. Poza tym auto w zakrętach wali się na boki, jest wyższe niż wszystkie kombi na rynku, to daje nieprzyjemnie znać o sobie przy dynamicznej jeździe. Najlepiej szło na trasie z 4 pasażerów - dociążone z dynamicznym silnikiem - dawało radę.
~arapaho
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
znakomicie tłumi nierówności, nie stuka , nie skrzypi i nie wydaje innych temu podobnych dźwięków. Stukanie zaczęło byćsłyszalne wewnątrz dopiero przy całkowicie wybitych sworzniach wahaczy. Ogólnie zawieszenie trochę za niskie - co jednak na trasie jest niewątpliwym atutem na "+". Wahacze kończą się w podobnym tempie jak w większości marek niemieckich przy naszych drogach
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Zawieszenie stabilne, chociaż przód lubi się mocno bujnąć w koleinach. Natomiast czuć komfort i bezpieczeństwo. Mam bardzo dobre opony zimowe i na śniegu nie ma problemów z przyczepnością i przyspieszaniem. Uważam, że w przypadku Stilo opony to klucz do sukcesu. Przy rozsądnej prędkości, ciężko auto wprowadzić w poślizg. Hamulce działają tak, jak powinny.
~Grzmi
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
No tutaj zależy kto czego oczekuje stilo to nie rajdówka o obniżonym zawieszeniu, zawieszenie miekkie komfortowe ale tylko jak jedziemy wolno, szybsze pokonywanie zakrętów powoduje wychylanie i niepewność w prowadzeniu, dość słabe podzespoły, ale trzeba wziąść pod uwagę przebieg 600 000km i tylko zmienione łączniki i gumy na wahaczach.