Lista ocen Fiat Stilo (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 510 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MuuM
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Tak myślę że chyba z tym jest najgorzej. Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale w moim wybijaja się tuleje wahaczy częściej niżbym tego sobie życzył. Muszę to jeszcze sprawdzić w innych warsztatach niż ASO bo tam by od razu wymielili pół auta. Ale ogólnie jeżeli wszystkie el.gumowo-metalowe są OK auto bardzo fajnie się prowadzi.
~jarekh
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Bardzo komfortowy w mieście, ale w trasie trzeba uważać na szybko pokonywanych zakrętach - ma tendencję do jechania na wprost.Dwie wymiany łączników stabilizatora w ciągu trzech lat. Jedna na gwarancji , druga 143 zł.Wymiana w ASO, 2 łączniki 98 zł , robocizna 45 zł. Reszta jak na razie ok.Serwis bardzo sympatyczny.
~riko
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
do bani 4 lata trwało zanim Fiat usunął usterkę, która powodowała zbieranie opon przednich. Musiałem oprzeć sprawę o sąd bo spławiali mnie mówiąc że jeżdżę po dziurach i muszę ustawiać zbieżność, której w/g ekspertyzy PZMot nie dało się ustawić w sposób prawidłowy bez kpl.naprawy ukł. kierowniczego i zawieszenia
~Tomek z Sosnowca
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Tu są małe problemy, ale spowodowane raczej kiepskim stanem naszych dróg. Zdarzają się drobne awarie naszczęście tanie w usunięciu. łaączniki stabilizatorów itp. Poza tym bardzo dobrze się prowadzi. Ja często korzystam z auta na trasie i pozwalam sobie jeździć nim 180km/h - super się prowadzi a tą prędkość osiąga bez problemu
~NELSON
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
coś mi stuka w lewym przednim kole przy skrecie na postoju w lewo i prawo mondryjały z ASO AUTORES na początku dłubali nawet zepsuli lewy przedni amortyzator i gdybym nie stał przy mechaniku to bym pewnie o tym nie wiedział, także nici z ich starań w końcu stwierdzili,że to normalne !!!!!!!!!!!!! a ja sie wk.....m
~Tomek z Warszawy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
auto prowadzi się dobrze, nie ma problemów z ciasnymi zakrętami. trzeba tylko przyzwyczaić się do przechyłów karoserii. niestety normalną w fiacie przypadłością zawieszenia jest jego głośna praca. jeżeli trwałość będzie taka jak w punto i bravie (nimi jeździłem poprzednio i zawieszenia wytrzymywały do 45 000km) to zmienie ocene na 3
~Weathers
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Układ napędowy bez zastrzeżeń, zawieszenie zestrojone w połowie drogi między komfortem a sportem. Zdecydowanie daleko mu do wybijania plomb, ale to i lepiej. Szerokie opony zapewniają masę przyczepności jeśli tylko na nich nie oszczędzaliśmy. 225/45/17 zapewnia zarówno komfort jak i prowadzenie.
~jeen
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
na prostej super :) ogólnie dobrze, dość sztywny, czuć było dziury (amortyzatorów nie wymieniałem - na pewno coś by to pomogło), trzymał się drogi, przy zakrętach na poprzecznych nierównościach zachowuje się niepewnie np. przejazd przez rondo z przecinającą się linią tramwajową - tragedia.
~pav3l0s
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Opony mam 205/55R16 i jest to optimum dla tego samochodu. Nie jest to mistrz ciasnych i szybkich zakrętów ale jest dobrze. hamulce wystarczające. Miałem problemy z zapiekającymi się tłoczkami tylnych zacisków ale rozebranie, przeczyszczenie i założenie zestawu naprawczego rozwiązało problem
~przemo
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Trzyma się drogi pewnie, dobrze pokonuje zakręty, nie ma skłonności do podsterowności, po przesiadce z Lanosa i Peugeota 306combi po prostu wyścigówka :) Mam wrażenie że lekko skrzypi coś przy pokonywaniu dużych nierówności, ale może mi się tylko wydaje, albo to łącznik stabilizatora do wymiany...