Lista ocen Fiat Stilo (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 510 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mad.Max
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Zawieszenie to odwieczny problem w Fiatach, Alfach i Lanciach. Mało trwałe na nasze drogi (choć to wina polskich dróg) na szczęście części są nie drogie. Zastanawiam się jaką ocenę dać waham się między 3 a 4. Wszystkie moje oceny porównuję z Golfem IV (miałem ponad 2 lata) i oczywiście \"niemiec\" ma lepszy układ jezdny a co ważniejsze trwalszy.
~Mishaxxx
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Troszke nieprzewidywalne w zakrętach. Ale jeżdze bespiecznie. Osobiście nie wiecej niż 80-90km w zakręcie wiec temat mnie nie dotyczy. Wystarczająco widze warszawaików i wrocławiaków po rowach i lamenty rodziny jak zdrapują trupa z asfaltu. Po co ryzykować dla 5min bycia szybciej na miejscu. To że masz moc nie znaczy że muszisz jeżdzić jak debil
~Lancer1990
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
W zakrętach nie ma większych problemów. Zdecydowanie wspomaganie robi swoje i kierownica chodzi wystarczająco lekko. Dodatkowe wspomaganie \"City\" powoduje iż kierownica chodzi bardzo lekko. Polecam przy parkowaniu lub jeździe po mieście na ciasnych skrzyżowaniach. Jednak nie polecam tego gadżetu dla osób bez wyczucia tego wspomagania na trasach.
~zetor1979
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Za słaby jak na nasze wspaniałe drogi 2xtuleja tylnej belki łącznik stabilizatora, wachacz sztuk raz. Pozatym wspomaganie jak z gumy jednakże nie jest w stanie wyprowadzić samochodu z obranego toru jazdy, buda przechyla się dosyć znacznie na zakrętach. Funkcję CITY czyli wspomaganie wspomagania ułatwia manewry na parkingu i mieście POLECAM!
~Artur
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Zawieszenie pancerne. Wymieniane jedynie drążki stabilizatora. Coś tam stuka i puka i cicho nie jest - ale nic się nie urywa, poza drążkami całe zawieszenie mam jeszcze oryginalne, każdy mechanik/pracownicy SKP których pytam co trzeba przy nim zrobić odpowiadają "nic, jeździć" - co mnie już po trochu dziwi...
~wiklina
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak już wcześniej wspominałem samochód bardzo miękki, co mi akurat przeszkadza. Dziury pokonuje bardzo dobrze, zakręty, może przez to że kombi jest dość wysokie trzeba brać delikatnie. Pomagają dobre opony przy ruszaniu i hamowaniu. Mam tylko ABS, więc poprzednie na deszczu mieliły nawet na 3 biegu, na nowych pirelli jest lepiej.
~Bajubaj
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Wiadomo że nie jest to komfort jak w Alfie gdzie jest zawieszenie wielowahaczowie, ale jest bardzo dobrze. Przód kolumny Macphersona i stabilizator, z tyłu belka - proste, ale tanie w utrzymaniu. Prowadzi się dobrze, pewnie, choć fakt że wspomaganie dosyć mocne. Często lecą wahacze oraz tuleje tylnej belki.
~krzysiekk92
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Patrząc na klasę tego auta i jego wiek (nie jest to auto sportowe) układ jezdny spisuje się świetnie. W wersji 3d auto jest niskie, dość ciężkie i szerokie. Nie wychyla się w zakrętach, nawet jadąc szybciej w dobrych warunkach pogodowych i na dobrych oponach nie musimy się niczego obawiać. Elektronika również spełnia swoje zadania.
~scotybz@wp.pl
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Zawieszenie dosyć miękkie, komfortowe, nie sprzyja agresywnej jeździe. Przy normalnej jeździe powadzenie jest jednak pewne, przy wyższych prędkościach na autostradzie również. Układ kierowniczy całkiem precyzyjny, wspomaganie odpowiednie, 2,5 obrotu kierownicą od oporu do oporu, średnica zawracania ponadprzeciętna.
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo
10,3
~ottor
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Bez zastrzeżeń. Wychyły dość spore, ale to wysokie kombi i do tego dość miękko zestrojone. Praca zawieszenie dość cicha, trzeba pilnować łączników stabilizatora, niedrogie ale często należy wymienić - kosztował mnie jeden w zeszłym tygodniu 80 zł z robocizną. O dziwo mimo przebiegu nie padła jeszcze tylna belka.