Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

astennu, 8 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Auto w wersji Dynamic. Do fulla brakowało dachu szklanego i nawigacji. Całokształt- cudów nie ma - w stosunku do VW passata, za który trzeba zapłacić 10k PLN więcej (w tym wyposażeniu -bogatym przyznaję) jest to opcja ciekawa i tym się kierowałem, ale auto denerwuje po ponad 3 latach drobnymi usterkami.
Silnik - ogromny pozytyw. Wyrywa do przodu. Doskonałe przyspieszenia, śmieszne spalanie - 5 l ON przy 120 km/h. 50 tys. km wspólnie nie zrujnowało budżetu - silnik nie zawiódł i nie kosztował nic, oprócz regularnych corocznych wymian.
Biegi wchodzą pewnie, nic nie zaskakuje. Pozytyw
Słaby punkt Fiata. Zawsze coś stukało, pukało. Nie mogłem wyeliminować tych odgłosów. Jestem mechanikiem z zamiłowania i nie mogłem tego zdzierżyć. Poza tym auto w zakrętach wali się na boki, jest wyższe niż wszystkie kombi na rynku, to daje nieprzyjemnie znać o sobie przy dynamicznej jeździe. Najlepiej szło na trasie z 4 pasażerów - dociążone z dynamicznym silnikiem - dawało radę.
Widoczność generalnie świetna, bo duże szyby, ale słupki przednie naprawdę czasami dają w kość. Szyby potężne, łatwo ogarnąć gabaryt auta.
Wszytko na swoim miejscu i pod ręką. OK
Klima dwustrefowa - nie zawiodła nigdy. W zimie grzało zazwyczaj jak wściekłe, chociaż przy -28C silnik rozgrzewał się 20 km co dało się odczuć wewnątrz.
Miejsca - mnóstwo. Za kierownicą, jako pasażer z przodu czy z tyłu - nie ma problemu. Ciut wyższe więc nad głową również przestrzeń. Potężny foremny bagażnik. W stosunku do mojego obecnego A4 B6 przepaść, chociaż wolę audi.
Przeciętnie, silnik jednak turkocze, maty wygłuszające biedne. Szum powietrza powyżej 130km/h męczy.
Ekonomia jazdy super tanio. Usterki kosztowne z racji ich ilości a nie ciężaru gatunkowego.
Jakość niska - przede wszystkim plastików (porażka), potem zawieszenia, mechanika w 10 letnim aucie powinna wytrzymywać więcej. To wszystko jest zrobione tak, jakby miało wytrzymać max 10 lat, a potem już nie przyznajemy się, że to wyprodukowaliśmy. Podsumowując: można kupić, będzie cieszyć szczególnie wyposażeniem, ale szału szczególnie jeśli chodzi o jakość nie ma (trzeszczące plastiki deski rozdzielczej, hałasujące korniki w drzwiach i klapie bagażnika). Silnik daje frajdę i to zapisało się w mojej pamięci na plus. Fiata jednak więcej już nie kupię.
Nie zawiodło nigdy! Mróz, deszcz, lato, zima. Zawsze paliło. Jechało. Co nie jest obecnie takie oczywiste. Ale masa drobnych upierdliwych usterek daje się we znaki. Sam reperowałem, niewiele kosztowało. W warsztacie zostawiłbym pokaźną sumę.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]