Lista ocen Citroen C4 Picasso I (64) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Według mnie twardość zawieszenie bardzo dobrze wyważona - auto nie jest ani za twarde ani za miękkie tzn. nie całkowicie amortyzuje krótkie nierówności, ale z drugiej strony tylko nieznacznie przechyla się na boki przy pokonywaniu zakrętów. Sumaryczna ocena to piatka.
~Rafał
Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Największy minus auta. Zawieszenie zwykłe jest zbyt twarde i za bardzo przenosi hałas do wnętrza. Plus - bardzo dobrze trzyma się na drodze, nawet na szybkich zakrętach, ale warunek, nie może na nich być wybojów, bo wtedy auto podskoczy.
~PW65
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Tu niestety mały minus. Komfort jest, owszem, ale nie akustyczny. Mam na myśli oczywiście nasze drogi. Wszelkie wyboje nie tyle czuć ile słychać. Slogan reklamowy "polubisz każdą drogę" w tym aucie nie jest prawdziwy. Natomiast na dobrej drodze jest super.
~Włodek
Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Poprzedni właściciel usunął poduszki pneumatyczne i założył normalne amortyzatory. To była dobra decyzja. Trochę może głośniejsze tylne zawieszenie ale prawie bezobsługowe. Przód wymienione kolumny po 210tys. na Bilsteina.
~ippfam
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Zaskoczył mnie sposób wybierania nierówności i artefakty z tego wynikające zarówno dla przodu i tyłu pojazdu. Spodziewałem się doznań bardziej wyrafinowanych, uwzględniając masę pojazdu i pneumatyczne tylne zawieszenie.
~Janusz
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
W Berlingo czuć było przechyły wzdłuż osi podłużnej samochodu. Tutaj tego nie ma, mimo porównywalnej wielkości. Prowadzi się bardzo fajnie (nie próbowałem ponad 130 km/h), chociaż od 110 czuć nieco drżenie kierownicy.
~tk
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Zawieszenie ok, wygodnie - maly minus za nieprecyzyjne przejeżdżanie przez poprzeczne nierówności - w poprzednim aucie była wyższa kultura przejazdu i czułem się pewnie. Zawieszenie słychać, ale nie jest tragicznie głośnie.
~multijet
Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
Fajny komfortowy, trochę taki autokarowy. Po przesiadce z bravo 2 trzeba było się przyzwyczaić bo bravo prowadziło się jak po sznurku a ten ponton już taki nie jest ale jak trochę zwolnimy to też jest ok
~rtom84
Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
przez miękkie zawieszenie ostrzejsze łuki przy wyższych prędkościach pokonuje się nieco po omacku ale to tylko złudzenie, dobrze się trzyma drogi, z zawieszeniem pneumatycznym jest na prawdę komfortowy
~Egontar
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Tu największa porażka. Auto na równej drodze nie ma sobie równych, natomiast na nierównościach dość głośny i "trzęsący". Dodam, żę nie mam zawieszenia hydropneumatycznego z tyłu.