Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik działa bez zarzutu. Oleju nie bierze!
Inne
Zawieszenie : Uszkadzające się drążki stabilizatora.
Inne
Nie ma auta, które się nie psuje. Ale też nie ma większych awarii.
Silnik sprawuje sie jak dotąd bezproblemowo. Moc wystarczająca do normalnej jazdy, normalnego wyprzedzania kiedy auto jest dociążone i z kompletem osób na pokładzie (5 osób).
Praktyczniie brak problemów. Obnizoną ocenę dałem za żadkimi problemami z wrzuceniem biegu wstecznego.
Tu największa porażka. Auto na równej drodze nie ma sobie równych, natomiast na nierównościach dość głośny i "trzęsący". Dodam, żę nie mam zawieszenia hydropneumatycznego z tyłu.
Bez zarzutu. Świetna widoczność szczególnie przez ogromną, jak w autobusie przednią szybę. Na plus rownież doskonałe, duże lusterka wsteczne!
Rozmieszczenie wszelakich przycisków na pierwszy rzut oka "nowy", natomiast po przyzwyczajeniu uważam że wszystko w najlepszym porządku i w zasięgu ręki!
Brak uwag. Możliwość sterowania całym ogrzewaniem i wentylacją kilkoma przyciskami pod lewą ręką. Po wyłaczeniu silnika w lecie możliwość właczenia wentylacji na postoju!
Brak uwag. Z przodu jak i z tyłu znajdzie się miejsce nawet dla dryblasów. Z tyłu dla wszystkich podłoga równa na jednym poziomie.
Obniżona ocena za subiektywne wrażenie podczas kierowania autem (słyszalna praca silnika). Siedząc po stronie pasażera już tych dźwięków nie słychać, jest cicho. Ponieważ auto ma 5 giegową skrzynię biegów, niestety podczas szybkiej jazdy słychać wytężoną pracę silnika!
Myślę, że jak na auto o takiej masie spalanie jest na poziomie zadowalającym.
Auto kupiłem jako używane, więc cena nie była aż taka jak salonowa. Jak na razie cena jak i jakość mnie satysfakcjonuje!
Przepalające się żarówki H7 i 6H6 świateł awaryjnych. Wymiana raz na pół roku całego komplety (4 szt.) Sytuacja się poprawiła po montaż świateł do jazdy dziennej DRL.
Zawieszenie: drążki stabilizatora! Wymiana 2 razy w ciągu 7 lat.
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW
7,1