Lista ocen Opel Astra G Kombi (264) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 253 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak zakupiłem astrę to lawinowo tworzyły się usterki .Jakieś żarówki bezpieczniki , brak kierunków , tylna wycieraczka . Nie naprawiałem w serwisie ,więc budżet nie ucierpiał mocno . Teraz jakoś jest lepiej nie wiem czy się dogadałem z moją astrą czy po prostu to co zepsute zostało standardowo dobrze naprawione .
~bartek_p
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
Tak jak pisałem. Przez minione cztery lata wymieniałem gumki, uszczelki, żarówki, filtry itd. Czyli normalne rzeczy przy serwisowaniu. MOże mam szczęśćie ale to naprawdę niedrogie auto. Choć byłem dwa razy podłącznay do komputera, nei wydaję wiele. Po kilkadziesiąt złotych kwartalnie. Nigdy większa kasa na raz.
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Zaliczę tu silniczek pod deską nawiewu obieg wew/zew. rozpiąłem w pozycji nawiew od zewn.(się zacinał), często palą się żarówki H7, jeśli masz problem z abs sprawdź kable pod nadkolem, lubią śniedzieć na złączkach, no i hamulec ręczny - linka zimą nie zaciągam, a dodam, że rok temu wymieniona na nową.
~Michał
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
Jedyne co wymieniłem to alternator, który zaczął piszczeć - pracował przy tym normalnie - poprostu coś w nim piszczało - nawet po regeneracji :) Poza tym bez najmniejszych problemów. Aha zawiasy schowka po stronie pasażera lubią się łamać (delikatny plastik) ale to koszt 40 zł za nowe więc bez tragedii
~dziwisinskir@poczta.onet.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Kiedyś zgasł mi "bez powodu" podczas jazdy i nie chciał odpalić. zepchnąłem, podniosłem maskę, poruszałem kabelkami i odpalił. Dobrze? W trzyletnim samochodzie to moim zdaniem wcale nie dobrze. Wycieraczki czasem rzeżą. Mam nadzieję, że to tylko mechanizm, bo nowy silniczek kosztuje podobno 1000 zł.
~michał_maciejewski2
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Nie ma prawdziwego Opla bez głupich usterek, ale dałem 5 gwiazdek bo to mi się bardzo podoba (postrzelony jestem, wiem). Raz na przykład prąd uciekał mi z akumulatora, okazało się że żarówka w schowku się nie wyłączała i świecąc całą noc rozładowywała akumulator. Opel. Cudowna marka.
~mercmdm
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
W zasadzie nic poważnego nie wymieniałem, dosłownie tanie drobiazgi np. obudowa filtra przeciwpyłkowego niewytrzymała ducha czasu i popękała, czasami coś skrzypi w desce rozdzielczej. Mały wyciek z pod aparatu rozruchowego, wymiana oringu za 0.80 zł i po sprawie.
~DaniS-R
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Pierdoły są na prawdę irytujące. Głownie elektryka. Światła cofania najpierw włączały się kiedy chciały, potem całkowicie odmówiły posłuszeństwa, podświetlenie tablicy urządza dyskotekę ze stroboskopami a silnik regulacji świateł ma ADHD i pracuje nawet nie proszony.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Przejechałem tym samochodem 70 tyś km i nic. Jedyny mankament to klimatyzacja, dokładni to chłodnica, pękła. Koszt razem z wymianą to 800 zł. Przy takim przebiegu to do zniesienia. Wymieniałem tylko elementy które się zużywają, ale to normalne w każdym samochodzie.
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~Lukag
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Co jakiś czas pojawiał się jakiś "drobiazg". A to pęcherz na drzwiach, a to jakieś drobne skrzypienie, a to łącznik stabilizatora, linka sprzęgła... Co jakiś czas coś. Biorąc jednak pod uwagę, że naprawa nigdy nie przekraczała kwoty 50 zł nie było to aż takim mankamentem.
Opel Astra G Kombi