Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

now.marcin@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Dla mnie rewelacja .
Karoseria : Jest naprawdę słaba
Inne : klima jak nie nabita i narazie nie działa to znaczy padaka
Układ elektryczny : częste przepalanie żarówek
Ja nie mam z moją źle choć słyszałem mechaniorów ,którzy wiele mówili o złych silnikach ,pompach wtryskowych , nie u mnie. To co bym poprawił i mnie troszkę drażni to blacha , wyciszenie , wentylacja .Na pewno w każdym aucie jakieś mankamenty da się zauważyć tak jest i tu .Osobiście podoba mi się sylwetka silnik ,który nie pali dużo , sporo miejsca w bagażniku ,widoczność i to że jest taka zwrotna .Dodatkowo naprawdę dobre zawieszenie .
Do tej pory nie było źle . Żadnych awarii, jedynie co mnie drażni to zapalająca się czasami pomarańczowa kontrolka czek-eninge albo jakoś tak to się pisze.Wtedy traci trochę mocy. Po dodaniu gazu gaśnie w/w kontrolka . To wszystko odnośnie awarii.Trochę więcej mocy ,silnik 101 KM byłby OK.Jeśli dbasz ,wymieniasz olej na pewno samochód ci odpłaci bezawaryjnością .
Delikatnie drążek drży podczas jazdy ,generalnie nie przeszkadza . Sama skrzynia ,nie można się przyczepić .
Wymieniłem amortyzatory jest doskonale. opony o szerokości 205 za szerokie . 185 w sam raz .
Widoczność jest dobra choć czasami przeszkadza ten słupek z przodu . Do tyłu ok lusterka też dają radę .
Tutaj trochę gorzej . W mojej astrze trzy osoby i szyby całe w parze oczywiście porą zimową albo gdy deszcz pada . Po włączeni klimy jest dobrze .Podobno w większości opli jest tak . Szwagier ma volvo V40 jest o wiele lepiej .
Z przodu jest dobrze bez większych problemów .Z tyłu mi się nie podoba . Tylne oparcie zbyt prosto i może trochę mało miejsca .Chociaż Ja z tyłu tylko sporadycznie i prawie zawsze nie pamiętam jak było.
Tu słabo trzeba dopomóc samemu . Dodatki do wyciszeń nie są aż takie drogie a naprawdę jest różnica .Słychać opony ale ja mam205 i to może dlatego.Na trasie do 120 jest dobrze potem nie jest tragedia ale mogło być lepiej.
Jak żona jeździ to mam wrażenie że pali jakoś mniej .Moja jazda to miasto 8 litrów trasa jak nie przekroczysz 110 to 5,5 i to spokojnie się wyrobisz . Jak włączysz klimę to z 0,5 litra więcej .Generalnie do przyjęcia chociaż jak słyszę gościa od octawi 1.9 któremu po mięście pali 6 litrów to też bym tak chciał .
Jest dobrze. Mnie zadawala
Jak zakupiłem astrę to lawinowo tworzyły się usterki .Jakieś żarówki bezpieczniki , brak kierunków , tylna wycieraczka . Nie naprawiałem w serwisie ,więc budżet nie ucierpiał mocno . Teraz jakoś jest lepiej nie wiem czy się dogadałem z moją astrą czy po prostu to co zepsute zostało standardowo dobrze naprawione .
Z poważnych napraw to była wymieniana piasta odpowiedzialna za brak ABS ,koszt piasty 350 zł + wymiana 100zł.Linka ręcznego 190 zł ,klima czyli sprężarka (regeneracja)+ chłodnica wszystko około 1500 zł . Rada jeśli nie działa klima gdy kupujesz samochód lub gdy ci ktoś powie że nie nabita to znaczy że jest sypnięta .Jeszcze jedna poważna sprawa to karoseria jest mało odporna na rdzę .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 82KM 60kW [l/100km]

6,7