Lista ocen Volkswagen Passat B5 (1042) - Całokształt

Na liście zabraknie 930 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rock
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogólnie dobry samochód dla rodziny i nie tylko. Duży i pakowny. Naprawy nie są drogie. Prawdziwy wół roboczy. Silnik elastyczny, wystarczający do spokojnej jazdy ale najważniejsze że ekonomiczny. Bardzo wygodne auto, dużo miejsca dla pasażerów i spory bagażnik (sedan). Kombi jest jeszcze bardziej praktyczne. Usterki się zdarzają ale mój ma już 13 lat i 335tyś. Jedyne co mnie denerwuje to to, że jest dość głośny (diesel).
~adahoo
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jest to moje 9 auto (7 używanych i 2 nowe) i pierwszy volkswagen (nigdy nie należałem do miłośników marki), polecam auto, wiem że krąży wiele negatywnych opinie, ale podejrzewam że to plotki wyssane z palca osób które nigdy nawet pasatem nie jechały, bądź osób które kupiły super igłę w komisie, sprowadzoną z magicznym przebiegiem 169 000 lub 179 000 bez książki i ich autka się sypią bo naprawdę mają po 400 000 lub sporo więcej!.
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
ogólnie auto uważam za godne polecenia i dla 5 osobowej rodziny do kościoła i dla chłopaka co chce na dyskoteke wyskoczyć wygodne siedzenia dużo miejsca nie wymaga dużo poświęcenia lejesz i jedziesz zapominasz o tym że trzeba zatankować bo zbiornik starcza na bardzo długo, duża fura jak sie patrzy może sie podobać choc wrażenia sa mieszane garbaty duży jakiś taki ale nie jest źle nie ma sie czego przyczepić fajne auto
~caravaggio@tenbit.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Dobry samochód, trochę może toporny jak to niemieckie auta ale na pewno trwały. Wygląd nigdy nie robił na mnie dobrego wrażenia. Jakość montażu wewnątrz mogłaby byc lepsza (nierówne szpary) choć przyznać trzeba, że nie ma mowy o skrzypieniu czy trzeszczeniu czegokolwiek. Materiały obiciowe mocne ale za to brzydkie i niepraktyczne. Najładniejsze podświetlenie deski rozdzielczej jakie widziałem w samochodzie.
~tomj
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Bardzo udany samochód, solidny i ładny, mnóstwo miejsca w środku, żadnych problemów z częściami i eksploatacją, duża ładowność, pojemność bagażnika OK. Przyjemne i eleganckie wykończenie. Zdecydowanie najlepsze materiały wewnątrz (w stosunku do "japończyków", Opli, Fordów). Bardzo wygodny. Super oszczędny. Ogólnie - jak się o samochód dba to on się odpłaca (Bravą jeździłem 6 lat i była praktycznie bezawaryjna).
~bmwbmw@interia.pl
Kombi 1.8 T 20V 150KM 110kW
Od 2 lat ciągłe problemy z zawieszeniem. Samochód nigdy niepuknięty. Jestem pierwszym właścicielem, a nikt go nie może wyleczyć. Wymienione elementy zawieszenia, łożyska i inne elementy. Samochodem jedzie się jakby miał drewniane koła! Jak chcę odpocząć od telepania, szumu i klekotania zawieszenia to jeżdżę LANOSEM! Tragedia!!! 5 lat temu kupiłem Passata i Lanosa, a Lanos lepiej prowadzi się po latach. TRAGEDIA!!
~a.g.
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Niemcy zrypali robote fajne autko ale nasze drogi go koncza stary passat był 100 x lepszy Jak czytelniku jeżdzisz po dobrych drogach tom możesz go kupić .w przeciwnym razie wyklniesz go SERWIS DO D... !!!! jagby nie to zawieszenie to auto super np. ocynk itd. ale np. przekładnia ponad 1000 vw dopłaca 50% wymiana tez nie tania i musisz starą zostawić inaczej ok 3000!!! wachacz salon 750 + wymiana (normalnie 300) itd
~Corrigan
Kombi 2.0 TDI 136KM 100kW
Nie ma się do czego przyczepić. Jedyne poważne usterki to wymiana sprzęgła oraz odcięcie filtru DPF ponieważ nie było przyśpieszenia. I bez niego samochód zasuwa. Przy ok. 280 tyś km musiałem wymienić silnik ale to tylko dlatego, że poprzedni właściciel cofnął przegląd i w rzeczywistości ten samochód miał wcześniej ponad 650 tyś km. Teraz z nowym silnikiem może mieć ok 180 - 200 tyś km.
~Kubek
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Złom i tyle. Kupiłem od teścia znajomego. Silnik bierze ponad 1L oleju na 1000km - i to jest niby norma w tym silniku. Zawieszenie zaczęło stukać po 1 miesiącu. Samochód rozpędza się jak lodówka. Prędkość max - 205 km/h. Auto bez polotu. Silnik do d..py. Nic ciekawego. W tej cenie lepiej szukać jakiegoś japońca. Ciągle padają jakieś drobiazgi. Jakaś żarówka nie świeci itp. Kłania się moduł komfortu.
~ErGie
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Praktyczne, pakowne auto, idealne dla rodziny bądź osoby, która lubi większe zabawki. Nudna linia nadwozia, to nie to samo co Volvo czy Mercedes, ale to już kwestia gustu. Przez zaniedbanie poprzedniego właściciela oraz zatajenie faktycznego przebiegu daje niskie noty, zadbany zasłużył by pewnie na więcej gwiazdek. Optymalny wybór pomiędzy ceną, trwałością a wygodą. Być może wybrałbym drugi raz.