Lista ocen Skoda Superb III (103) - Karoseria

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomimal
Liftback Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Przestronność kabiny i bagażnika - rewelacja. Stylistyka zewnętrzna która mimo upływu lat nadal jest oryginalna i trudno pomylić z innym modelem. Nadwozie liftback to super kompromis stylu eleganckiego sedana i praktyczności . Jako kierowca doceniam szerokość kabiny i duży rozstaw osi a pasażerowie na tylnej kanapie doceniają podróż w wyjątkowo komfortowych warunkach. Bagażnik pojemności 625l w dodatku bardzo regularne kształty, po...
~Andrzej
Kombi 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Nie wiem w sumie o czym jest pkt. karoseria. Mój komentarz dotyczy wielkości i ogólnego wrażenia o aucie. Absolutnie nie byłem Skodziarzem ani zwolennikiem VAGu ogólnie. Jednak muszę przyznać, że ta konstrukcja robi wrażenie. Ma krótki przód i wpuszczoną pod szybę deskę, więc miejsca w środku jest bardzo dużo. W bagażniku dwie pary sanek i nie musiałem ściągać rolety nad bagażem. Auto przepastne i wygodne. Użytkowałem nowe więc i żadnych...
~Łukasz
Liftback Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Superb to nie jest Mazda 6, Arteon, czy Peugeot 508, że o Giulii nie wspomnę... ale samochód może się podobać. Styl typowy dla Skody, choć Superb wygląda chyba najlepiej ze wszystkich modeli. W porównaniu do poprzednika to i tak jest przepaść. Samochód jest duży i liftback wygląda zgrabnie mimo dużego dachu i krótkiej maski. Waga auta podpowiada, że blacha jest raczej cieńka, ale nic nie wibruje, maska nie faluje przy wietrze, itp.
~Dariusz
Kombi 2.0 TSI 280KM 206kW
Kwestia gustu ale mi się podoba. Duży samochód z dużym bagażnikiem. Ja mam combi więc załadunek nawet dużego gabarytu nie stanowi problemu. Troche mały schowek z prawej strony ale to dlatego że jest w nim odtwarzacz CD. Poza tym pozostałe schowki i uchwyty na napoje itd we własciwych miejscach. Jedyny mały minus to mam siedzenia obite beżową skórą i niestety skóra łapie dosyć szybko brud więc wymaga to regularnych czyszczeń
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Tu nic nowego. Może się podobać lub nie. W tym miejscu pewnie warto powiedzieć o tylnej sybie, która nie jest w standardzie wyposażona w wycieraczkę, a przy brzydkiej pogodzie, śniegu i błocie pośniegowym jest szybko umorusana. Przecieranie szmatą nie należy do przyjemności w kontekście standardu samochodu wyposażonego teoretycznie we wszystko. Ważne, by zamawiając samochód zamówić wycieraczkę jako wyposażenie dodatkowe.
~Unknown
Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW
Gwiazdka mniej przez wstawki piano black w słupkach, rysują się od patrzenia. Kolor czarny (metalik), po wyjeździe z myjni wygląda świetnie, szczególnie z pakietem chrom na zewnątrz. Niestety po kilku godzinach czar pryska, szczególnie boki samochodu szybko się brudzą. Sama jakość lakieru w porządku, bez zastrzeżeń.
~Damian
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Elementy chromowane są kiepskiej jakości. Chrom po 2 latach odchodzi. Na szczęście mam 4 lata gwarancji, bo w przeciwnym wypadku jakby człowiek chciał by auto wyglądało dobrze to musiałby trochę dopłacić za nowe elementy. Lewarek zmiany biegów był już wymieniany 2 razy na gwarancji (elementy chromowane odpryskują)
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Samochód wygląda świetnie. Ma nowoczesny i drapieżny design. Liczne przetłoczenia podkreślają jego rozmiar i charakter. Brak powodów do uwag. Pomimo częstych tras, nie widzę żadnych odprysków czy innych ubytków lakieru. Być może wystarczy po prostu zachowywać odpowiednią odległość od poprzedzających pojazdów. :-)
~G
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Zbyt miękki lakier, nieodporny na odpryski od kamieni. Mieszkam w mieście, ale przy tych 80 tys km lakier na masce jest tak "zdziobany" od kamieni jakby auto przejechało ze 300 tysięcy. Lakier bardzo podatny na zarysowania i uszkodzenia. Śladów korozji oczywiście nigdzie nie ma, mam nadzieję że ich nie będzie.
~DDz
Liftback Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Lakier cienki jak papier. Jak ktoś mocniej kichnie to widać od razu swirle, nie wspominając już o korzystaniu z myjni automatycznej (zło!). Jestem świeżo po nałożeniu powłoki ceramicznej- pan, który wykonywał usługę powalił mnie pokazem niedoskonałości lakieru (różne ryski) mimo przebiegu 14000km.