Lista ocen Citroen C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2007-2013 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Przy 300 tys ma przedmuchy, olej ścieka na wydech. Dokuczał ciągły brak mocy (poradziłem sobie z tym po roku) spowodowany a to rozwalona turbiną, a to EGR do wymiany i milionem innych spraw. Dynamika poprawną, spalanie dosyć wysokie - prawie 8 litrów w trybie mieszanym, dużo latania koło komina
~Janusz
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Zastanawiałem się nad 2.0 HDi i troszkę żałuję ze względu na brak 6 biegu. Wszyscy zalecają, żeby nie wyłączać gwałtownie silnika (rozpędzona turbina), ale przydałaby się choćby kontrolka, że jest już OK. Zdarza się, że po odczekaniu ok. 30 sekund i tak po wyłaczeniu słychać zwalniający wirnik :(
~Machanik Łukasz
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
1.6hdi jest moim drugim silniczkiem,miałem berlingo przez 2lata zrobiłem nieco ponad 60 tys km i tylko wymiany filtrów i oleju, jedna drobna awaria się trafiła przed sprzedażą aut,padł przepływomierz
~Tomi_cytryna
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik jak na 1.6HDI wystarczajaco dobrze ciagnie. 5 bieg i 70km/h mozna spokojnie wyprzedzac, ale tylko jak w aucie siedza gora 2 osoby bez bagazu. Ogolnie elastyczny silnik
~Egontar
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik sprawuje sie jak dotąd bezproblemowo. Moc wystarczająca do normalnej jazdy, normalnego wyprzedzania kiedy auto jest dociążone i z kompletem osób na pokładzie (5 osób).
~ivo_na
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Pracuje nierówno, wpada w wibracje, przenoszone na całe auto. Zgłaszane przy kazdym przeglądzie w serwisie nie mogą znaleźć przyczyny :(
~plecildiono
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Żwawy, zrywny, mocny tylko trzeba pamiętać że Picasso waży półtorej tony. Średnie spalanie u mnie to 6-6,5 litra.
~tk
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Dość cichy i oszczędny. Ocena \"dobrze\", ale tylko dlatego, że nie lubię diesli - może się po jakimś czasie przekonam :).
~Manti
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Za słaby do gabarytów auta. Brakuje mocy na trasie. Po mieście jest ok. Spore spalanie (7.5-9 litrow).
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW
7,1
~marwiz
Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
pracuje idealnie cichutko,jest szybki i malo pali nie jak bezie dalej na razie jest dobrze