Lista ocen Peugeot 406 (419) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 534 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jerry
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Czasami zapalają się kontrolki sygnalizujące błąd jakiegoś czujnika, jednak nie ma to wpływu na jazdę. Fabryczne radio nie czyta CD - tak już było jak kupiłem. Pojawiają się wycieki w okolicach łączeń półosi z skrzynią biegów
~~hans
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Niestety, \"drobiazgi\" wymagają dopracowania. Bardzo często trzeba kupować nowe spinki do notorycznie odrywanej butami uszczelki zewnętrznej progu. Inne drobiazgi lubią pękać lu się kruszyć: np. obudowa zapalniczki.
~BIGIS robertkamela@wp.pl
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Irytuje mnie bardzo szybko brudząca sie tylna szyba.Wymaga to czestego urzywania spryskiwacza ;/ No i moim zdaniem troche wspomaganie niedomaga. ....moze to przyzwyczajenie do wysokociśnieniowego ukladu w xanti?
~pytanie@data.pl
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Jestem miło zaskoczony, po przejechaniu tym samochodem ponad 50 000km wymieniałem tylko oleje, płyny i jakąs tam gume w zawieszeniu. Jeszcze koło pasowe, które kosztuje 200zł i to wszystko. Tak wiec naprawde auto bezawaryjne.
~adam
Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW
Elektryka - po myciu karcherem gdy włączałem wycieraczki to zmieniało mi kanały w radio. Światła - bardzo często przepalają sie św. mijania. Średnie hamulce także klocki często do wymiany. Klima - żyje własnym życiem.
~wojdud5@op.pl
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
nie polecam używanego Puga komuś kto nie lubi sobie pomajsterkować, on jak kobieta, wymaga dopieszczenia, rolki w ogranicznikach w drzwiach po zimie staneły w miejscu(to jednak wina poprzedniego właściciela)ale WD40 czyni cuda:)
~norgru@wp.pl
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Nie dziala ogrzewanie tylnej szyby nie wiem dlaczego. Poza tym w najbizszym czasie czeka mnie wymiana calego ukladu wydechowego lacznie z katalizatorem (koszt ok1000 pln po najtanszych zamiennikach) oraz elementow zawieszenia tylnego.
~mg407
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Wymieniany jedynie przelacznik kierunkowskazow - na gwarancj, ale juz 2 razy... Co mnie bardzo dziwi absolutnie nic nie bylo robione w zawieszeniu i nic nie stuka :) Sam jestem zaskoczony bo slyszalem rozne opinie...
~Max
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
O dziwo nic. Jedna wymiana zarowek swiatel mijania i klockow hamulcow przednich. Nawet w zawieszeniu nie robilem jeszcze najmniejszej rzeczy. Moze trafilem na wyjatkowy egzemplarz albo wszystkie z konca produkcji tak maja.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~newmario
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Wczesniej miałem Berlingo, peugeot przy nim nie psuje sie wcale.W 14 miesięcy przejechałem 50000 wymieniłem 2 koła pasowe, 2 tuleje wachaczy, stabilizator tylnego zawieszenia. Koła pasowe dosyć drogie ok 350 zł, reszta bardzo tania.