Lista ocen Peugeot 406 (419) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 534 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robi
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to nie jest najlepiej: czujnik temperatury, termostat, element elastyczny wydechu, przełącznik podnoszenia szyb, jednostka sterująca BSI, podgrzewane lusterko, przepalające się żarówki i jeszcze jakieś czujniki a to wszysko w 9 miesięcy !
~Karol Kasprzyk
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Prawie jak japończyk. W 3 lata wykryłem tylko kilka drobnych pierdułkowatych ustereczek, nie wpływających na satysfakcję i komfort (nie to co Laguna, która mnie załamała w ciągu 3 lat eksploatacji małymi i dużymi usterkami...). Np. radio mi się raz na miesią wiesza :-)
~gozdziej
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Naprawiałem tylko drobne sprawy + eksploatacyjne Jedyna niespodziewana awaria to poszła uszczelka przy wale korbowym, co i tak zeszło się z wymiana rozrządu więc finansowo uszczelka wyszła kilka złotych. Nic się nie psuje tylko wymiany bierzące.
~ADUSH
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Przede wszystkim elektronika, a więc siadły po koleii wskazówka prędkościomierze, elektryczna szyba po stronie pasażera w ogóle przestała działać, a po stronie kierowcy działała w zwolnionym tempie. Do tego podświetlenie kokpitu, centralny zamek itd itd itd
~Gajusz
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Żaróweczka oświetlająca fragment konsoli środkowej, czujnik temperatury zewnętrznej, zawieszające się radio - takie drobiazgi. Przy przebiegu 165.000 trzeba było wymienić wydech, ponieważ zardzewiał, ale to chyba nie jest zbyt wcześnie
~Robur
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
byłoby doskonale gdyby nie awaria detektora deszczu sterującego automatycznym trybem wycieraczek (wymieniony w trakcie gwarancji) oraz zawieszanie się wskazań zintegrowanego wyświetlacza wskazującego nastawy radia i wyniki komputera drogowego
~pavco1@interia.pl
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Jestem zadowolony. Wymiana chłodnicy(lekko się z niej sączyło, wentylatoy chłodnicy(skończyły się szczotki - patrz przebieg), no i stadardowo amortyzatory itp. w zawieszeni. Zawieszenie jest wytrzymałe biorąc pod uwagę to, że jeżdżę po Wrocławiu.
~Adam406
Sedan 1.8 90KM 66kW
przed tymNOWYM modelem miałem też ten poprzedni i jedyne co tam wymieniałem lub naprawiałem to pióra wycieraczek:) ten nowy jakos źle trafiłem, coś za często na serwisie ląduje:( elektryczne lusterka czasem mi siadły, więcej ustrek ni epamiętam
~Fiszman
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Większość napraw da się przewidzieć, bo elementy dają o sobie znać. Żarówkę reflektora wymieniłem raz i jedną. Nie działa kontrolka zapalonych świateł mijania. Czasem szwankuje czujnik w klapie i nie włącza się lampka bagażnika.
~Kamil
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Z drobnych usterek hmmm... Czasami padają przełączniki elektrycznej szyby od strony pasażera , i silniczki krokowe przy przepustnicy ( warunek jest jeden , zamienniki padaja bardzo szybko , oryginał pojeździ spokojnie parę lat )