Lista ocen Peugeot 406 (419) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 534 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomtom
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Przełącznik kierunkowskazów - sam naprawiłem, silniczek krokowy - sam wyczyściłem, czujniki drzwi zgniły - sam wymieniłem, podświetlenie tablicy - sam zrobiłem. Elementy zawieszenia - nie drogie. Osłony w bagażniku - tu stuka i puka i nie udaje mi się tego skutecznie naprawić. Czujnik temperatury płynu chłodzącego - sam wymieniłem (koszt 15 zł). I niestety korozja jest wszędzie. Ale dużo zależy od użytkowania.
~Danielll
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Coz w ciagu 5 lat troche sie tego nazbieralo ale biorac pod uwage wiek auta i przebieg (nie jestem pewien czy orginalny) to nie ma tragedii. Nie dziala szyberdach (nie uzywam...), wymienilem mikrostyki szyb pasazera, problemy z regulacja nawiewu, szybko kruszejace uszczelki na progach drzwi. Ciagle problemy z predkosciomierzem (raz dziala, raz nie a raz polowicznie - znaczy sie pokazuje polowe predkosci :))
~MaR
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Przeciętnie. Wkurza mnie lampka elektroniki pompy paliwowej, która włącza się na sekundę raz na 2 tygodnie na biegu jałowym. Druga sprawa to te zakichane czarne okleinki rzekomo ozdobne na zewnętrznej powierzchni wokół okien drzwi, okrutnie się zwijają, pękają itd. A kosztują w cholerę. No i konieczność ciągłej zmiany łączników stabilizatora przód. Chyba trzeba kupić najdroższe, ostatnio tak zrobiłem i nawet się długo trzymają...
~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Przejechałem autem prawie 150 k km, w tym czasie z drobnych usterek miałem: zablokowanie went . dmuchawy na 4 biegu (~300 zł), wytarcie styków w przełączniku kierunkowskazów (udało się naprawić samemu, nowy - 1450 zł), oraz regularnie przepalające się żarówki. Dodatkowo - tylne zawieszenie trzeba "liczyć" na 40 k km, tarcze hamulcowe - na to że przeżyją 50-60 tysięcy, więc niezbyt wiele.
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
tu coś pęknie, tam coś odpadnie. Ten samochód ma jednak 16lat. W ciągu roku oprócz przewodu od wspomagania nie zrobiłem w nim nic. Przegląd przeszedł bez problemu. teraz jedynie trzeba nieco zainwestować gdyż padło łożysko mcpersona, olej trzeba wymienić i tarcze/klocki tył, może i klimę zrobie bo przestała działać. generalnie drobiazgi ale nawprawę OBALAM MIT O AWARYJNOŚCI FRANCUSKICH SAMOCHODÓW!!!!!
~thomsonicus@poczta.fm GG 3534487
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Francuska elektryka to koszmar! Licznik trzeba było przelutować na łączach bo pokazywał głupoty (że światła wyłączone, paliwo max/puste, temp poza skalą, podświetlenie potrafiło się wyłączyć). PADŁY OBA PODNOśNIKI SZYB! Mam jakieś nietypowe ale sam przerobiłem z tych normalnych i działa ok. Centralny już się od kierowcy nie zamyka. Alarm potrafił wyczerpać akumulator przez noc.. Ze światłami bez problemów
~peugeot406st
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Denerwować może parę drobiazgów, które w codziennej jeździe nie wiele znaczą, ale dla kogoś kto jest pedantyczny i w aucie wszystko musi mu działać to Peugeot może mu sprawiać niespodzianki. Np: u mnie czasami nie wyświetla się przebieg a dopiero jak "puknę" w zegary to się świeci, przycina się nawiew (gdzieś brak styku), zbyt często przepalają się żarówki H-7, itp.
~Grald
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Zawieszenie - na dystanisie 30000 km zmieniane dwukrotnie łączniki stabilizatorów (4 *40 złotych), sworzeń wachacza prawe tylne, Generalne zawieszenie jest delikatne. Elektronika - padły zegary, przycisk ogrzewania tylnej szyby, sterowanie prawą szybą - elektryczne, szęsto padały świece żarowe - na poczatku. Łącznie te drobiazgi strasznie zniechęcające (o wielu zapomniałem)
~oj
Sedan 3.0 V6 24V 190KM 140kW
no i tutaj zaczynaja sie schody, jest to peugeot, wiec ma mnostwo bajerow (el, podgrzewane siedzenia, fotochromatyczne lusterko, pelna elektryka itd itp) szkoda tylko, ze polowa nie dziala :/ siedzeni pasazera- zepsute, szyba jedna zle sie podnosi i halasuje, regulacja swiatel nei zawsze dziala, chlodnica cieknie... itd itd itd ;/ Za duzo jak na auto tej klasy!

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin R. ( Dreamzzz )
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
To już mój trzeci Peugeot 406 ( pierwszy w dieslu ) , poprzednio jeżdzilem dwoma 1.8 16V , i w tamtych i w tym odpukac żadnych poważnych awarii , jedyna przypadloscią Peugeota 406 są gumy w tylnym zawieszeniu ale za to raczej winić należy polski stan dróg niż konstruktorów ( w modelach po liftingu te silentbloki sa o wiele bardziej wytrzymale bo zrobione z trwalszego materiału ).