Lista ocen Peugeot 406 (419) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 534 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~korvusmaster@gmail.com
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Musiałem wymienić całą antenę radiową z kablem- dostała się wilgoc i żadne stacje nie odbierały.Przepalają sie żarówki w zestawie wskaźników a wymiana w ASO kosztuję 100 zł.. Wysiadły brzęczki i zapominam o wyłączeniu świateł.Zmurszał bagnet oleju i musiałem myć silnik. To tyle przez 3 lata.
~Robur
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
przy włączeniu klimatyzacji przez pierwsze minutę bądź dwie dobiegają delikatne skrzypienia plastikowych przesłon z kratki wentylacyjnej przy prawych przednich drzwiach, w okresie gwarancji wymieniono zamek w pokrywie bagażnika (przestał być centralny, a działał tylko przy pomocy klucza)
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Opada przełącznik od kierunkowskazów, ale za to bardzo leciutko chodzi. Pękł jeden przycisk od radia. Pomogła taśma klejąca. Ułamała się blokada klapki od wlewu paliwa. Czasem pojawia się informacja że mam wodę w filtrze paliwa. Wskaźnik paliwa czasem źle pokazuje.
~Tomek
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Wymiana rzeczy eksploatacyjnych to dla mnie nie usterki. Czasami potrafi ześwirować drobna elektryka np. podnoszenie szyb. ale wystarczy reset komputera (odpięcie aku na kilkanaście minut) i wszystko wraca do normy. Raz padł map sensor. Poza tym to innych usterek nie stwierdziłem.
~KALIBER GTS
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Drobiazgi, czsem żarówka,i centralny zamek z pilotem miałem problemy więc po paru wymienionych baterach i lutowaniu przycisku przestalem z niego korzystać,nigdy nie bylem pewny czy auto jest zamknięte bo włącznik był czuły a przy nowej baterii sięgał nawet z 5piętra.
~art
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jak już wcześniej zaznaczyłem - niestety słabiutko z tą niezawodnością - częste naprawy głównie zawieszenie. Elektryka jak na razie jest ok żadnych napraw. Silnik działa prawidłowo - są jakieś wycieki oleju, ale przy przeglądzie średnio co 15.000 tys/km to ok. 1l oleju
~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jeżeli chodzi o drobiazgi: - padają żaróweczki - wymiany stabilizatorów tył, stukanie od strony kufra (koszt nowych kilkadziesiąt złociszy) - nie działa mi od czasu kiedy go mam automatyka wycieraczek, jednak to mi nie przeszkadza, - tyci wyciek oleju spod pokrywy zaworów -
~tomnet77
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Generalnie dobrze, choć od pewnego czasu wskazówka prędkościomierza nie pracuje poprawnie - czasami opada... widziałem to również w innych 406, czyli to pewnie typowa wada dla tych modeli. Miałem jeszcze problem z silnikiem krokowym, na szczęście po wyczyszczeniu wszystko było ok.
~piotr
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Dużo problemów z elektroniką i elektryką. Niektóre usterki (o dziwo!!!) same się naprawiły, niektóre są trudne do zlokalizowania. Np. gaśnięcie na wolnych obrotach przy niskiej temp i dużej wilgotności powietrza. Jak go zawiozłem do ASO, to wszystko chodziło idealnie.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~tester
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,Łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora,łaczniki stabilizatora....Czasami elektronika,ale po wykasowaniu błędów wszystko wraca do normy.