Lista ocen Opel Astra G Kombi (273) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sleszek21@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
I znów przeciętnie, tym razem za bardzo słabe w porównaniu z Golfem III ogrzewanie wnętrza. W Golfie po kilku minutach mamy saunę (na dworze może być nawet -20 stopni), a w Astrze - no cóż, jedziemy, i czekamy. Plus to wydajna klimatyzacja.
~miszka25
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Co do klimatyzacji manualnej nie mam zastrzeżeń, jest b. szczelna czynnik chłodzący wymieniam co 2-3 lata. Jednak ogrzewanie to słaby punkt, trzeba przejechać w zimie 10 km żeby zrobiło się ciepo - niestety tak jest w prawie każdym dieslu.
~esej
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
było doskonale, ale od kilku lat auto często ma zaparowane szyby w środku w okresie jesienno zimowym. po wymianie na nową tylnej szyby pojawił sie ten problem, ale go nie usunąłem. brak czasu. auto codziennie jezdzi
~Danek
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Klima dwa razy padła ale to z winy uszczelek przy deszczu parują szyby a zimą rozgrzanie tego auta to już maraton przynajmniej 10km by zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem masakra można się przekręcić jak ktoś ma blisko do roboty.
~mercmdm
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
szybko się nagrzewa w zimie dzięki czemu odmrożenie przedniej szyby idzie dość sprawnie, w lecie manualna klima daje radę. Fajna sprawa: nawiewy na nogi dla osób siedzących z tyłu (schowane pod przednimi fotelami, przydatne w zimie).
~Tomekx20dtl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Dmuchawa na biegach 1 i 2 cicha na wyższych już dość słyszana ale sprawnie wentyluje wnętrzu. Czasem w wilgotne dni lubią zaparować szyby i dość ciężko tej pary sie pozbyć(nie mam klimy) szczególnie tylna część auta.
~Damian
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Wentylacja i ogrzewanie jest bardzo dobra zaraz po włączeniu silnika robi się ciepło lub w przypadku klimatyzacji chłodno kiedy jadę i dam ogrzewanie na fulla po chwili muszę zmniejszyć ogrzewanie bo bym się ugotował w środku
~Swistakos
Kombi 2.2 16V 147KM 108kW
W porównaniu z Astrą I niebo a ziemia. w Astrze I miałem wiecznie zaparowane szyby, nie pomagały żadne preparaty. Skończyło się na usunięciu filtra pyłkowego bo w deszcz nie dało się jechać. w mojej Astrze II nie ma tego problemu.
~Michał
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
Tu bywa różnie generalnie słabe 4 jako, że szyby lubią parować jak jest wilgotno - klima temu zaradza, ale trzeba pamiętać, że jak się ją już włączy to trzeba na niej do końca trasy jechać bo inaczej cale auto zaparuje :)
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Tutaj trochę gorzej . W mojej astrze trzy osoby i szyby całe w parze oczywiście porą zimową albo gdy deszcz pada . Po włączeni klimy jest dobrze .Podobno w większości opli jest tak . Szwagier ma volvo V40 jest o wiele lepiej .
Opel Astra G Kombi