Lista ocen Opel Astra G Kombi (273) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Loki
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
ogrzewanie jest przyzwoite, dość szybko auto się rozgrzewa, także szybko reaguje klima.niska ocena jest ze względu na dwa elementy: 1. gdzieś w układzie wentylacyjnym zatrzymuje się wilgoć przez co bardzo szybko parują wszystkie szyby, szczególnie przednie i boczne od kierowcy i pasażera. szukałem na forach ale podobno ten typ tak ma, jest to uciążliwa niedogodność która nie powinna się pojawiać w autach żadnej klasy. 2. pewnie to kwestia...
~Lasot
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Uczciwe 3... Latem klima(tak mam wersje z klimą co nie było popularne w tych autach) chłodzi momentalnie i to tak konkretnie. Ale zimą... Ciepłe powietrze leci może po 13 km czyli po 20 minutach. A jadąc przez miasto to w ogóle nie da się go nagrzać. No dramaturgia jakaś. Wskazówka temperatury nie chce drgnąć przez pierwsze 10 minut jazdy, a potem mozolnie idzie w górę, ale nawet będąc na poziomie 90 stopni, powietrze z kratek leci i tak...
~*adrianoe*
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
na początku miałem duże zastrzeżenia. dopiero koło 200 tys wpadłem na myśl że nikt chyba nie wymieniał w nim filtra kabinowego. więc wymieniłem. i słusznie - był cały czarny od brudu. w zimie nagrzewa się naprawdę szybko. oczywiście szyby parują w śroku jak np jesienią pada deszcz ale to naturalne i nie podpowiem co najlepiej wtedy zrobić :) gorzej jest latem - bo bez klimy a \"wystrój wnetrza\" czarny... (chyba nie potrzeba komentarza :)) ale...
~Adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
W zimie trzeba długo rozgrzewać diesla żeby temperatura powietrza z nawiewów pozwoliła na odparowanie przedniej szyby. Termostat sprawny, po prostu diesel tak ma i tyle. Przy dużych mrozach albo upałach jak wentylator pracuje na 4 to jest bardzo głośny. praca na 1 i 2 jest praktycznie nie słyszalna. Pomaga czyszczenie wentylatora odkurzaczem z kawałów liści. Trzeba się tylko dostać od strony osłony wycieraczek.
~PODRÓŻNIK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
UWAGA!!!!!!! W MIEŚCIE ŻYRARDÓW SAMOCHODAMI HANDLUJE FACET, KRĘTACZ PISZĘ ŻE JEST PIERWSZYM WŁAŚCICIELEM A KUPUJE USZKODZONE I NAPRAWIA, W TRAKCIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZAPEWNIA ŻE WSZYSTKO JEST OK A SZPACHLĄ SMIERDZI Z DALEKA, FACET MA OKOŁO 60 LAT I TO JEST JEGO NUMER TELEFONU 609099208, JA JECHAŁEM 300 KM NA DARMO. NA DZIEŃ 23 V 2013 SPRZEDAJE ASTRE I ZAFIRE OSTRZEGAM PRZED NIM
~Ernest
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Ten diesel bardzo wolno się nagrzewa - to głowny minus tej wersji silnikowej. Jesli juz się nagrzeje to nadmuch jest wydajny.Klima dobrze zestrojona,jesli jest szczelna to chłodzi wyśmienicie. raz na 2 lata proponuję sprawdzic szczelność oraz co roku wymieniać filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym - nie zalecam szczędzic 20 zł by zapłacic mniej na ten filtr bo przy klimie jest to niezbędne!!
~Krokiew
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Auto wyposażone w climatronik wiec nie ma co narzekać.Jedyne przyciski jakie używam to od zamykania obiegu jak jade/stoje za dieslem i nawiewu na szybę, a w zimę to od ogrzewania tylnej szyby i lusterek.Czasami używam pokrętła od temp.Z klima jeżdżę cały czas, zimno czy ciepło jest włączona. Mimo tego ze jest funkcja ECO- działanie climatronicu bez korzystania z klimy.W zime clima sie wyłancza przy 4C
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Podstawowa wentylacja jest zapewniona (możliwość nawiewu na szybę - również tylną, korpus i/lub nogi). Moc dmuchawy jest zadowalająca, ogrzewanie również jest skuteczne. Odrzuca natomiast brak klimatyzacji (w mojej wersji wyposażenia). Poza tym nie uświadczymy tu nawiewu na tył. Nie jestem pewien, czy fabryczna klimatyzacja natomiast jest jedno- czy dwustrefowa.
~piotrek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
to dziala super , tylko trzeba pamietac bo potrafi sie zaciac silniczek obiegu wewnetrznego i stad aprownie i jezdzenie po mechanikach i szukanie dziury w calym a po prostu on sie zawiesi i nie wypuszca powietrza z kabiny i cale wydychane powietrze kotluje sie w srodku i dlatego paruja szyby , silniczek znajduje na wentylatorze ktory jest umieszczony pod schowkiem po prawej stronie
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~alterego
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Mam automatyczną klimatyzację. Bardzo wygodne rozwiązanie, działa dobrze. Żeby nie śmierdziało należy czyścić 2 razy w roku, jeżeli jest taka możliwość to najlepiej samemu ;) Minusem może być duże obciążenie silnika włączoną sprężarką - odczuwalne i dość głośna praca sprężarki podczas dużego obciążenia, ale tylko wtedy gdy przyspieszam, podczas stałej prędkości w normie.
Opel Astra G Kombi