Lista ocen Opel Astra G Kombi (273) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak na diesla to ogrzewanie całkiem dobre. Klimatyzacja tylko manualna i przy ostatnich upałach miała problemy. Ale podobno ma schłodzić kilka stopni poniżej temperatury otoczenia. To w pełnym słońcu jej się udawało. Ale jadąc w trasie przy 30C na zewnątrz wolałbym mieć trochę chłodniej. Nie znam samochodu w tej klasie który mi to zapewni.
~Marek
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Nagrzewa się bardzo długo. W zimie trzeba przejechać 7-8 km aby silnik się nagrzał. To obniża ocenę. Paruje przednia szyba, ale nie nadmiernie. klimatyzacja wydajna, bez zastrzeżeń. W największe upały 2 bieg wentylatora, chłodzenie na połowie i jest ok. tzn. silnik nie obciążony, jest chłodno i nie ma później kataru. Oczywiście z klimą nic nie paruje.
~silverman
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
ogrzewanie bez zarzutu, klima -ok, jedynie kłopot pojawia się jak pada deszcz, parują boczne szyby - kto ma klimę poradzi sobie z kłopotem szybko, kto nie ma musi wiatraczek włączyć na IV :), a co do wiatraczka - na maksymalnym zakresie powoduje spore wibracje w dolnej części deski rozdzielczej - być może mam wersję dla samotnych pań ....... :)
~GrObY@gry.xcom.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Jedna zima za mną i nie narzekam :-)) Mimo dużych mrozów samochód szybko osiągał temperaturę w której nie zamarzazałem w samochodzie. Ostanio zauwarzyłem, że szyby samochodu mają tenedencję do zaparowywania ( możliwe że powodem jest filtr przeciwpyłkowy ) lecz wydajna (choć na wyższych biegasz głośna) dmuchawa w miarę sprawie sobie z tym radzi.
~Marcinn
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
w tej kategori bedzie ocena dobra gdyz np w porownaniu z innymi samochodami nagrzewa sie dobrze ale nie jakos ekstra rewelacyjnie. Trzeba troszke poczekac az sie nagrzeje jesli jest temperatura ponizej zera. Termostat sprawny a wiec bardzo dobrze trzyma temperature. Jak damy powera mozna w zimie jezdzic w spodenkach.
~Toomek TRS
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
jeśli filtr kabinowy jest wymieniany dość często to nie ma prawa aby coś parowało itp... w wersji dla oszczędnych można pozbyć się go wogóle i problem z głowy. Jedyny minus to fakt, że te diesle nagrzewają się dość długo, ale jeździłem przez półtora roku combo C i też tak było więc widzę, że standard. Nie mam zasztrzeżeń...
~chiken
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Ogrzewanie jest super, silnik dośc szybko się nagrzewa co pozwala po kilku minutach zarzucic nawiew i w aucie jest przyjemnie i cieplutko. Jeśli chodzi o wentylacje to nie jest za super. Otwierając do końca okna przy większej prędkości przeszkadza dudnienie itp. Zanim auto zdąrzy się przewietrzyc to musi to troche potrwac
~zadowolony
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
przy wilgotnej pogodzie parują szyby i nie pomaga nawet zwiekszenie nawiewu - sytuację ratuje klimatyzacja , ogrzewanie bez uwag, szybciutko robi sie ciepło, klimatyzacja wydajna ( przy tegorocznych upałach stałem w 2 godzinnym korku na trasie temp.na zew. 33 stopnie a w kabince chłodzik az milutko i klima nawet się nie zająknęła ))
~PM
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Po początkowych problemach z wentylacją i ogrzewaniem i wykonaniu szeregu napraw spowodowanych prawdopodobnie zalaniem niewłaściwego płynu chłodniczego przez poprzedniego właściciela, mogę stwierdzić że ogrzewanie i klimatyzacja działają poprawnie, aczkolwiek jakiegoś strasznego szału nie ma.
~Piotrek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Ogrzewanie bardzo wydajne w zimie. W lecie klimatyzacja swietnie chlodzi. Niestety brak nawiewow na tył samochodu powoduje, iż pasazerowi na tylnej lawce musza wykazac sie cierpliwoscia zarowno przy ogrzewaniu auta zima jak i chlodzeniu w lecie. Warta podkreslenia jest cicha praca wentylacji.
Opel Astra G Kombi