Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

silverman, 18 lat temu
Silnik 1.6 8V 85KM 63kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Kombi 1.6 8V 85KM 63kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
ogólnie , kciuk w górze - jet ok !!!
silniczek na wolnych obrotach jest prawie bezgłośny, za klulturę pracy duzy plus, co do elastyczności to bez rewelacji, przy 4 osobach na pokładzie trzeba często manewrować lewarkiem skrzyni biegów, z dynamiką tez bez fajerwerków - ale w koncu to nie jest auto sportowe :)
pracuje bez zastrzeżeń
zawieszenie zestrojone rzekłbym prawie sportowo, nie jest twarde ale rewelacyjnie zachowuje się autko w ciasnych zakretach - jak po szynach , kolejny wielki plus !!!
mankamentem są boczne słupki ograniczające widoczność, co do reszty nie mam uwag
wszystko w zasięgu reki, czytelne zegary według maksymy - "ordnung muB zein" :)
ogrzewanie bez zarzutu, klima -ok, jedynie kłopot pojawia się jak pada deszcz, parują boczne szyby - kto ma klimę poradzi sobie z kłopotem szybko, kto nie ma musi wiatraczek włączyć na IV :), a co do wiatraczka - na maksymalnym zakresie powoduje spore wibracje w dolnej części deski rozdzielczej - być może mam wersję dla samotnych pań ....... :)
przestrzeń dla kierowcy ok - uwaga jednak jest do zakresu regulacji fotela kierowcy - niewiele ona daje, właściwą pozycję zająłem po wielu powtarzanych przez kilka dni próbach tak z fotelem jak z regulacją połozenia kierownicy - tu mały minusik, a kolejny minus za przestrzeń na nogi dla pasażerów z tyłu- zbyt mało miejsca .
można trzoszkę narzekać na hałas przy wiekszych prędkościach, najmilej jest na wolnych obrotach, gdyby nie obrotomierz nie byłoby wiadomo czy pracuje silnik :) powaznie to głosno jest powyżej 110-120 km/h, a już bardzo głośno jest przy 160km/h
robiłem kilka testów ( benzyna): z całym zbiornikiem , jak również po przejechaniu 100 km - w pierwszym przypadku wynik 8,05 l, w drugim 8,07 l - całkiem przyzwoicie na tę masę pojazdu ( posiadam wersję kombi ) , na trasie poniżej 7 litrów
dla mnie autko godne polecenia, moje autko to limitowana wersja selection z bogatym wyposażeniem seryjnym - 4 poduszki, klimatyzacja, ABS, skórzane dodatki, elektryczne szyby, lusterka elektryczne + podgrzewanie, dobrej jakości nagłosnienie blaupunkt ( cd + 8 głośników), regulacja w obu płaszczyznach kolumny kierownicy, centralny zamek + imobileizer, halogeny, alufelgi, autko z racje że to kombi doskonałe dla rodziny, jak do tej pory jeszcze nigdy nie zawiodło, cena zakupu uzywanego chociażby 4-5 letniego jest juz do przyjęcia - polecam , szczególnie tym czytelnikom , którzy na podstawie zebranych opinii podejmą decyzję (lub nie ) o zakupie astry II :):)
drobiazgi - to piszcząca szyba kierowcy przy podnoszeniu ( elektryka) rzeczywiście drażni mnie to ale nie mam czasu się za to zabrać
nie mam uwag, jak do tej pory nic się nie dzieje , jedynie musiałem uzupełnić czynnik chłodzący w instalacji od kilmy, no i na własne życzenie wymieniłem rozrząd ( komplet) po 80 tys. choć producent zaleca w tym silniku (1.6 8V ) po 120 tys. - faktycznie - wszystkie elementy rozrządu były jak nowe - żadnych sladów zużycia :), a jeszcze jedno - w tej chwili puściła z jednej strony poduszka silnika i troszkę kołysze kabina przy ruszaniu z miejsca , czas wymienić :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 85KM 63kW [l/100km]

7,3