Lista ocen Kia Ceed I (341) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 275 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grubinho
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Jak już wyżej wspomniałem, drobne usterki to chleb powszedni tego modelu. Kiepska jakość wykonania daje się we znaki przy takich rzeczach jak spryskiwacze (pompa, przewody), wycieraczki (mechanizm, silnik), przekaźniki, przełączniki. Notorycznie przepalające się żarówki. Jeżdżę tym modelem od 3 lat i nie było nawet tygodnia, aby ten samochód był wolny od jakiś drobnych usterek. Zrobisz jedno, pojawia się drugie.
~Domestos
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Bardzo dobrze. Radio jest tu pewnym problemem (zawiesza się) i komputer, który raz na rok lubi się zawiesić lub pokazywać jakieś głupoty. Wymiana radia na gwarancji poprawiła ten problem. Komputer można zresetować klemą akumulatora (raz na rok to też nie tragedia). Czasami też wyłącza się cała deska rozdzielcza. Coś terkocze pod spodem jakby przekaźnik. Po chwili wszystko wraca do normy. Serwis nie wie o co chodzi.
~rozczarowany
Hatchback 1.4 109KM 80kW
- plastiki po roku trzeszczą tak, jak nie trzeszczały w Almerze po siedmiu latach - ręczny łapie na ostatnim ząbku i to mimo regulacji w serwisie - uszczelka drzwi kierowcy po roku zamieniła się w poszarpany strzęp gumy, na nową mam czekać 3 tygodnie (sic!) - raz na jakiś czas (5 razy w ciągu roku) radio "wiesza się" razem z komputerem; pomaga wyciągnięcie na chwilę bezpiecznika, ale traci się całą pamięć komputera
~alegz
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Troche mi w srodku skrzypi przy jezdzie po nierownosciach - z przodu po prawej. Radio raz sie zawiesilo - trzeba bylo wylaczyc silnik i uruchomic ponownie, bo nie chcialo sie wylaczyc! ;) Na forum czytalem ze dzialo sie to tez u innych - podobno pomaga przeprogramowanie w ASO - poki co jeszcze sie nie wybralem. Poza tym mam wrazenie, ze po podniesieniu fotel po kilku dniach jezdzenia stopniowo opada w dol.
~Pavel
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Jedyną usterką która przydarzyła mi się w ciągu całego okresu użytkowania samochodu, to wymiana drążka stabilizatora, który wybił się na naszych pięknych, Polskich drogach. Poza tym, z samochodem nie dzieje się praktycznie nic. Odpala, jeździ tak jak po zakupie z salonu. Jak na moje oko, bardzo wytrzymałe zawieszenie które radzi sobie w każdych warunkach, podobnie jak cała reszta podzespołów.
~bqn
SW 1.4 109KM 80kW
W ciągu 3 lat eksploatacji wymieniłem radio (kupiłem samochód już z popsutym radiem - bolączka tego modelu), w okresie zimowym pali się kontrolka hamulców - wina wiązki obok fotela pasażera (naprawiłem raz, rok i dwa lata później było to samo; później już dałem sobie spokój, idzie do tego przywyknąć), padł silnik wycieraczek. Wymiana żarówek z przodu trochę kłopotliwa (średnio trzeba to robić co roku).
~lukaszz
SW Facelifting 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Przy 70 tys nie "odbija" stacyjka po wyjeciu kluczyka i wtedy nie działał alarm i centralny zamek z kluczyka auto mozna zamknąć ale tylko kluczykiem, nalezy popchnąć choc by kolonam stacyjke usłychym taki "strzał" jak by sprezyny i wszytko jest ok :) końcowka jakiegos drążka przy amortyzatorze koszt 70 zł i narazie przy przebiegu 120 tys km nic wiecej.
~BAJO
Hatchback 1.4 109KM 80kW
CZASAMI RADIO SIĘ ZAWIESI, ANTENĘ IMMOBILIZERA WYMIENIAŁEM JUŻ DWA RAZY, FOTEL KIEROWCY TEŻ JEST NOWY - SAM SIĘ OPUSZCZAŁ PRZY MAKSYMALNYM DŻWIGNIĘCIU, BARDZO SŁABY LAKIER U MNIE CZERWONY MALOWAŁEM JUŻ NA GWARANCJI MASKĘ, ZDERZAK I PRAWY PRZEDNI BŁOTNIK- PRZYCZYNĄ BYŁO ŁUSZCZENIE SIĘ LAKIERU BEZBARWNEGO AKURAT W TYM KOLORZE NIEMETALICZNYM.METALIKI NIE POWINNY MIEĆ TEGO PROBLEMU.
~Marcin vel KruQ
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Po miesiącu zaczął skrzypieć plastik na podszybiu (strona pasażera, taka kopułka której nie powinno się zakrywać, czujnik klimatyzacji czy coś tam jest). Jak się przytrzyma albo podłoży coś, to przestaje skrzypieć. Nie wiem kiedy, ale odpadła mi zaślepka w miejscu mocowania relingów dachowych. Spytam się w serwisie, może dadzą za free.:). Za słabo się to trzyma.
~inmat
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Na zakrętach słychać, jak coś brzęczy w okolicy prawych przednich drzwi... Brzmi to tak, jakby się gdzieś jakaś śrubka turlała, aczkolwiek w drzwiach nic nie słychać jak się nimi macha... Podejrzewam, że coś jest nie tak jeśli chodzi o montaż alarmu i to dlatego. Może to nie jest usterka, ale mnie wkurzają jakiekolwiek dodatkowe dźwięki, których nie powinno być.