Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

bqn, 5 lat temu
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i bezawaryjność.
Samochód kupiłem w 2015 r. z przebiegiem 79 000 km. Obecnie (po 3,5 roku) ma 100 350. Przez ten okres nie było żadnej poważnej awarii, były jedynie małe drobiazgi (opis poniżej). Samochodem jeżdżę głównie po mieście na krótkich trasach, więc apetyt na paliwo jest spory. Samochód z pewnością godny polecenia dla rodziny 2+1 albo nawet i 2+2. Ale niestety nie z tym silnikiem. Jest za słaby i paliwożerny. Polecam 1,6. Samochód bezawaryjny i przestronny. Super bagażnik. Bardzo dobre relacja ceny do jakości i wyposażenia. Jeśli potrzebujesz przestronnego, bezawaryjnego kombi do miasta to ten samochód jest idealny. Polecam!
Silnik 1.4 109 KM to chyba największa bolączka tego modelu w wersji kombi. Jest po prostu za słaby, co powoduje, że kręcimy go na wysokie obroty, a za tym następnie idzie spory apetyt na paliwo... Na biegu jałowym bardzo cichy - wręczy niesłyszalny. Przy jeździe autostradowej już niestety czar cichej pracy znika. Ale z drugiej strony to nie Rollce-Royce.
Bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą precyzyjne, nie ma problemu z wrzuceniem wstecznego.
Wcześniej jeździłem Hondą, która kleiła się drogi. Niestety Cee'd kombi to nie rajdówka, więc jedzie się nieco jak wozem drabiniastym.
Lakier dosyć niezły. Ostatnio zauważyłem małe ognisko korozji na klapie bagażnika (jak na 10-cioletnie auto całkiem nieźle).
Bez zastrzeżeń. Przy cofaniu pomagają okienka pomiędzy tylnymi drzwiami a klapą bagażnika.
Wszystko na miejscu. Logicznie rozłożone.
Aby schłodzić samochód latem przy pomocy klimatyzacji niestety trzeba trochę poczekać. Poza tym w największe upały aby non stop było chłodno klimatyzacja musi pracować praktycznie pełną parą. Poza tym bardzo długo odparowuje prawa strona przedniej szyby (filtr kabinowy zmieniam co pół roku).
Jak na auto tej klasy bardzo dużo miejsca w środku. Przewoziłem lodówkę. Bagażnik potężny i ustawny.
Przy dużych prędkościach słychać szum powietrza i koła.
Bardzo niskie. Wymieniam praktycznie tylko olej i poza radiem i awarią silnika wycieraczek nic się nie działo.
Rewelacja!
W ciągu 3 lat eksploatacji wymieniłem radio (kupiłem samochód już z popsutym radiem - bolączka tego modelu), w okresie zimowym pali się kontrolka hamulców - wina wiązki obok fotela pasażera (naprawiłem raz, rok i dwa lata później było to samo; później już dałem sobie spokój, idzie do tego przywyknąć), padł silnik wycieraczek. Wymiana żarówek z przodu trochę kłopotliwa (średnio trzeba to robić co roku).
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]