Lista ocen Skoda Superb III Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Ubezpieczenie jedno z mniejszych bo to skoda a nie jakieś BMW czy audi, jeśli chodzi o serwis to typowe ASO orginalne części ,ceny z 2020r i ja mieszkam w Czechach i podam ceny w koronach, Przegląd z wymiana tarcz hamulcowych i klocki przód/tył , filtr powietrza silnikowy , wymiana czujnika ciśnienia w oponach z robocizna wyszło 15350 koron. przy 50tys km miałem olej w silniku, filtr oleju , filtr powietrza kabinowy, czyszczenie klimy, płyn...
~Martyyk
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Dla mnie koszty zgodne z założeniem. Gwarancja 4 lata, pakiet przeglądów nie stwarza innych kosztów jak paliwo. Spalanie wychodzi mi średnio 7l/100km. Miasto/trasa 20/80. Trasa zwykła- jazda w miarę ekonomiczna i gwałtowne wyprzedzanie, średnio ok 6l/100. Można zejśc do 5-5,5 l/100km ale to non stop 6 bieg i 1200obr/min- leciutkim gazem. Autostrada 180-200 km/h 8-9l/100km. Troche miasto, trochę autostrada i większość normalne drogi...
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Ubezpieczenie bardzo niskie bo to Skoda, serwisy takie w miarę w tym roku robiłem serwis w ASO skoda (Czechy tu mieszkam i pracuję ) przegląd był przy 60 tys km -olej i filtry do silnika -filtr pow silnik -plyn do ABS -olej w DSG +4x4 -klocki chamulcowe (wszystkie) + Ogólna kontrola stanu tech auta Wszystko kosztowało mnie 18 tys czeskich koron (-10% dla pracowników skody) to wyszło w okolicach 3 tys zł (kurs z kwietnia 2021)
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Póki co brak jakichkolwiek awarii, więc koszty utrzymania są bardzo niskie. Samochód zużywa mało paliwa i ma bardzo tanią obsługę serwisową. Przegląd po 30 tys. km w autoryzowanym serwisie wraz z wymianą oleju kosztował mnie zaledwie 530 zł brutto. To śmiesznie mała kwota :-) Dochodzi jeszcze koszt AdBlue, ale są to wydatki rzędu 20 zł na 15 000 km.
~Tomek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
średnie spalanie po przejechaniu 7kkm to 7,4 l/100km. Trzeba tu podkreślić, że jak się kupuje auto zimą i stoi na parkingu analizując wszystkie opcje nowej zabawki - lekko zawyża się te wartości :) Większość przejechana prędkością 130-150km/h w trasie. około 10% to miasto. Można uzyskać 6 litrów, ale zabieramy sobie frajdę z jazdy.
~Grzegorz
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Mam superba od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony z dynamiki i spalania. Przy bardzo spokojnej jeździe można zejść do do 5,5. Na autostradzie przy prędkości 130km/h wychodzi ok 6,5 - 7. W trybie mieszanym mam na razie 6,3. Oczywiście wystarczy trochę dodać gazu kiedy trzeba i spalanie łatwo wskakuje powyżej 9.
~G
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Niewielkie spalanie, a poza tym żadnych kosztów. Skoda wymienia mi olej za darmo co 30 tys km, ja płacę za wymiany co 15 tys km. Gdyby nie moja zachcianka, to oprócz paliwa nie płaciłbym za nic.
~Daniel Raszeja
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto pali bardzo podobnie do swojej poprzedniczki czyli 2 generacji, wiem to z tego względu że posiadałem wszystkie generacje superb-a. Samochód jak na taki silnik pali bardzo mało nawet jak da jej się iść ;P.
~K.Jarzyna
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Serwis najtańszy z wszystkich. Mam porównanie do VW, Peugeot, Dacia, Kia, Renault... Spala jakieś śmieszne ilości paliwa, robię na zbiorniku 1000-1100 km.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb III Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Serwisy gratis w okresie gwarancyjnym w ramach jakiegoś tam pakietu. Jeśli chodzi o resztę, chyba porównywalnie w klasie. Rewelacji nie widzę.
Skoda Superb III Liftback