Lista ocen Skoda Superb III Liftback (87) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Mq350 pochodząca z Golfa GTI zdecydowanie jest lepszym wyborem niż DSG do 1.8. Gdyby ta skrzynia była dostępna z 2.0 tsi to pewnie bym wziął... dość krótkie skoki, przyjemnie mechaniczne i precyzyjne. Jedynie lepsza dla mnie była kiedyś w Alfie 156 GTA.
~Ananiasz
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Nie bierz DSG do tego silnika bo tracisz 70 Nm i tego mi brakuje czasem przy wyprzedzaniu. Jednak z drugiej strony cieszę się że mam rewelacyjną 7-biegową skrzynię. Na początku po przesiadce z manuala nie lubiłem jej, ale teraz już doceniam.
~Kingoflife
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Praktycznie nie czuć gdy zmienia biegi. Najlepszy automat na rynku. Polecam wybór opcji ze zmianą trybów. Duże różnice między: - Eco - Normal - Sport Przy sport na prawdę wciska w fotel, przy Eco pełen komfort. To dwa różne samochody.
~Patryk
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Działanie poniżej krytyki tak kiepsko działającej skrzyni nigdy nie miałem a było ich trochę . dodatkowo przy przebiegu 90 tyś padła nie była to żadna nowina dla mechanika wręcz stwierdził że to dosyć normalne .
~pekotek
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Miałem większe oczekiwania - do klasy premium daleko, gorzej niż mazda 6. Nie lubię przyciskania lewarka do wstecznego - przy bardzo szybkich manewrach to słabe rozwiązanie. Anyway sprężysta i przyjemna na 4
~Maciej
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Skrzynia zmienia biegi sprawnie i działa ok. Nie do końca radzi sobie z szybkim ruszaniem. Czasem przeciąga pierwszy bieg, czasem przy redukcji z 3-2 lekko szarpie. Czasem szarpie też przy ruszaniu. Ale w 90% czasu radzi sobie dobrze.
~schwyntzu
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
To moje kolejne auto z przekładnią DSG. Nic dodać nic ująć - działa szybko i sprawnie. Przy normalnej płynnej jeździe wrażenie jazdy ze skrzynią bezstopniową. Trzeba zmieniać olej co 60kkm i wtedy działa wszystko jak należy.
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Skrzynia nawet spoko, po 50tys wymiana oleju i jak na razie bez szarpania czy innych problemów , na zimnym silniku ruszanie z miejsca (auto hołd włączony) ruszanie z takim 2s opuznieniem.
~Darek
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Jest i działa:) potrafi tańczyć przy wbijaniu wstecznego, jest średnio precyzyjna i skok lewarka mógłby być krótszy. Jednak dość szybko można się przyzwyczaić i na codzień jest w porządku.
~qubokurek
Liftback 2.0 TSI 280KM 206kW
Płynnie zmienia biegi. Przydałoby się 7 przełożenie. Jedyny minus to lekkie opóźnienie przy ruszaniu. Przy dynamicznym włączaniu się do ruchu lepiej korzystać z trybu sport, wówczas problem nie istnieje.
Skoda Superb III Liftback