Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

Irek, 2 lata temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Skoda Octavia IV Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Na zakup Skody zdecydowałem się o niby jak się okazało dobrych opiniach . A jak jest naprawdę ? oczekiwałem wszystkim względnej dynamiki i bezawaryjności. I tu Skoda poległa pełne zaskoczenie duże rozczarowanie. Auto przy przebiegu 800 km zaczęło niedomagać liczne reklamacje niedoróbki i wizyty w serwisie ( jak już wiem to norma dla Skody ). Układ kierowniczy jest ok, ale za to zawieszenie to tragedia ( belka tył ) auto idealne dla emeryta, który jeździ po równych z minimalną prędkością po drogach, a w zakręty wchodzi prawie zatrzymując pojazd .O ile dawne działanie DSG wydawało bardzo dobre mowa o dawnych modelach to obecne DSG to pełne rozczarowanie pojawiają się drobne szarpnięcia dodatkowo Lag nawet ok 3s jak można normalnie takim autem jeździć . Nie wspominam o kick-downach o 2 biegi, kiedy to zrzucenie w dół potrafi tak szarpnąć, że ląduje się na desce rozdzielczej. Nawigacja na kilkukrotnie się zawiesiła zresztą nie tylko ona znana cecha skody . Skrzypiący fotel pasażera skrzypiące boczki waląca klapa tył ( od kilku lat problem znany i ignorowany przez skodę ) strasznie irytująca rzecz. Nie polecam auto jest wielką pomyłką .
Malo pali
Dramat