Lista ocen Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW 2014-2019 (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PZ
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Mój poprzedni samochód przed Mondeo to BMW 525d i oczywiście tył napęd. Dlatego mimo tego, że Ford naprawdę daje radę to jednak czuć różnicę w prowadzeniu na niekorzyść przednionapędowca. Ale porównując do innych i bardziej typowych przedstawicieli segmentu to Mondeo wg mnie jest wysoko w czołówce. Naprawdę bardzo dobry kompromis między komfortem a precyzją prowadzenia mimo felg 19 cali. O dziwo nawet na 19tkach auto jedzie całkiem komfortowo...
~Jacob K
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Jest bardziej komfortowo niż sportowo ale pewnie, dobrze wybiera nierówności i robi to z łatwością i w miarę cicho im auto bardziej dociązone tym lepiej jest ok. Układ kierowniczy elektryczny i to czuć czasami mam wrażenie jakbym prowadzil auto w grze używając kierownicy ciężko to opisać ale to nie wada to coś innego. Podczas szybkiej jazdy 200 i więcej auto pewne, czuje się je a układ się zaciesnia no jednak to jedne z lepszych układów...
~Carloss1986
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Dobrze wchodzi w zakręty, niestety nie ma fizycznego guzika od ESP i trzeba grzebać w ustawieniach zanim dojdzie się do menu, które uwolni możliwości samochodu. Skrzynia biegów psuje doznania z jazdy - żeby dało się jechać w miarę żwawo trzeba jechać w trybie S. Asystent pasa ruchu znacznie pogarsza reakcję na ruchy kierownicy. Waga samochodu znacząco ogranicza możliwości zawieszenia
~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Ford słynie ze świetnego układu jezdnego i nic się nie zmieniło...do poprzednich fordów miałem zawsze jedno ale, żeby były bardziej komfortowe. W nowym Mondeo układ jest dojrzalszy, jest rozwinięciem poprzedniego. Do świetnej trakcji dorzucono więcej komfortu i uważam, że jest naprawdę bardzo dobrze. W zakrętach czy na prostym odcinku drogi jest zawsze pełna kontrola pojazdu.
~Michalnk
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
To jest absolutny konik forda. Zawsze kiedy wsiadam do Forda mam banana na ustach. Układ jezdny wg. mnie a przerobiłem fordów dużo w nowej generacji Mondeo jest na najwyższym poziomie. Stabilność i margines bezpieczeństwa jest ogromny. Naprawdę ciężko jest to auto doprowadzić do granicznych możliwości. Tylko wsiadajac do BMW mam takiego samego banana na ustach.
~Kamil
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Konfort, auto porusza się płynnie, dobrze wybiera dziury i dobrze trzyma drogi. Układ kierowniczy reaguje płynnie bez opóźnień. Utrzymanie pasa ruchu nie działa w tym aucie najlepiej. Samochód potrafi sprawić niemiłą niespodziankę przyklejając się do linii bocznej a następnie wykonując ostre oderwanie.
~kedar_mk5
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
jak na gabaryty i masę samochodu radzi sobie przyzwoicie. mimo 180km to na pewno nie sportowy samochód. brak hamulca ręcznego z prawdziwego zdarzenia, jest irytujące "coś", elektryczny pstryczek uruchamiający przednie hamulce, na śniegu lipa :-( poza tym kontrola trakcji i tak psuje zabawę.
~kierowca
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
nie ma tragedii, ale mimo wszystko przy ciaśniejszych łukach trzeba ostrożnie; owszem kombi to kombi, ale czytając wcześniej opinie chwalące układ jezdny mondeo sądziłem że zakręty będzie lepiej łykał
~Łukasz
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Prowadzi się dosyć niepewnie. Zawieszenie jest za mało sztywne. Bardzo dziwnie reaguje kierownica podczas szybkich zmian toru jazdy, czasami mam wrażenie że samochód sam gdzieś skręci.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
7,2
~Marek
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
jak to w fordzie -idealnie trochę bardziej komfort w porównaniu do poprzednich modeli mondeo mk4 i
Ford Mondeo V Kombi