Lista ocen Fiat Uno II 1.0 i 44KM 32kW 1989-1996 (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawcio777@wp.pl
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
W zasadzie nieżle. Skrzynia działa dobrze, bez wysiłku, begi włączam popychając palcem!!! ;-). Pewne problemy z 5-tym (zanim sie osowiłem, bo mam za krótke ręce ;-)), czasem z 1-szym biegiem (niekiedy wumagał "poprawki" - patrz niżej). Podstawowy problem przy przebiegu >120.000 km to nie skrzynia, ale połączenie drążka zmiany biegów z dalszymi elementami mechanizmu: wyrobiło sie tak, że luzy drążka są spore i jedynka z dwójką mają czasem...
~Radek
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Trzy pierwsze przełożenia są krótkie - niezły start w mieście. Dwa pozostałe biegi są dłuższe - małe zużycie paliwa, jednak kosztem braku przyspieszenia. Wyprzedzanie na trasie np. TIR-a wymaga rozwagi i wcześniejszego planowania... Cóż nie można mieć wszystkiego. Dość opornie pracuje drążek zmiany biegów.
~AdamQak
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
jezdzilem w swoim zyciu kieowcy duza iloscia aut niestety czesto wiekowych i tak naprawde skrzynia w UNIE nie jest zadna rewelacja ale nie jest tez gorsza niz we francuskiej i innej poza np Toyota i niemieckimi autkami konurencji, u mnie po 7 latach uzytkowania zaczal domagac wsteczny
~czyzo84
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Jeśli miał bym coś zmienić w moim Uno to właśnie skrzynię biegów. Dramat. Jedynka czasami nie wejdzie, na trójce wyskoczy, wsteczny zazgrzyta. Oczywiście nie mówię że jest to wada fabryczna. Samochód od nowości jeździ na jednym sprzęgle które albo się kończy albo już sie skończyło.
~TheDiscoFan
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Generalnie, kazdy kto wsiadł za kierownice tego Uno, narzekał na skrzynie biegów. Wiadomo, ze z drążkiem skrzyni biegów należy się obchodzic delikatnie, tutaj jest to prawie niemozliwe.
~Qba
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Biegi wchodzą jak w starze, nie da się wyczuć czy bieg wszedł czy nie. 5 ciężko wchodzi 4 też się przytnie czasem, przy szybszej zmianie z 2 na 3 zgrzyta. 1 da się wrzucić tylko podczas postoju.
~zadowolony posiadacz:-)
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
co do samej precyzji to przeciętnie (haczy) natomiast z wyciekami przestałem już walczyć (2 razy wymiana uszczelniaczy skrzyni biegów- bez widocznego rezultatu)
~Krzysiek Q
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Ostatnio wymienilem poniewaz poprzednia sie rozsypała lewarek latał od drzwi do drzwi i tylko znający doskonale układ przełozeń był w stanie celnie wrzucic bieg.
~kras
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
U mnie zgrzyta czasami 3ka ale wiadomo, ktoś wcześniej tym jeździł no i zresztą przebieg 209tys na liczniku w tym już 120 tys na gazie.
Dziennik kosztów dla Fiat Uno II 1.0 i 44KM 32kW
6,9
~MrDrum
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Mimo swoich kilometrów trzyma się dobrze. Jest tylko jedna wada, po przejechaniu ok 170 tyś. km zaczyna zgrzytać na trzecim biegu.