Lista ocen Fiat Stilo (509) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 510 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Weathers
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Nie będę ukrywał, że te samochody mają swoje bolączki. W internecie znajdziemy wiele postów na temat przeróżnych problemów z instalacją elektryczną auta, mnie na razie dotknęła jedna - błąd czujnika poduszki. Zazwyczaj problemy da się rozwiązać poprawieniem połączenia kostek i styków.
~PBajax
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Częste problemy z kostkami (tylne światła, dmuchawa powietrza), dziwne komunikaty na desce. Beznadziejnie umiejscowiony sterownik silnika (z góry skazany na krótkie życie). Ciągle coś nie działa i się psuje, ale moje auto zawsze dojeżdża do celu, a to dziś już nie jest takie oczywiste.
~Heniek75
Hatchback 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Drobne usterki w moim aucie to aktywator klimatronika odpowiedzialny za nadmuch na szybę przednią - uwaga na ASO, potrafią naciągnąć na drogą wymianę. Czujnik parkowania (łatwa samodzielna wymiana); przycinający się zawór EGR; sporadyczny, niewyjaśniony błąd prawego, przedniego czujnika ABS.
~DenyZ
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Nagminne pocenie się zimeringu skrzyni biegów(3 razu uszczelniane),pękające obudowy alternatora(wada wrodzona Fiata),jak i przepalające się żarówki H7,a tak to spokój,jedynie co to jak to we Fiacie bywa elektryka przy bardziej wilgotnych dniach,lecz to tylko komunikaty,nic się nie psuje.
~Robert
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Wbrew wszelkim opiniom jest świetnie. W ciągu 6 lat nie łączyła kostka w lewych drzwiach (brak temperatury zewnętrznej i el. szyby wraz z lusterkiem), ale wystarczyło przedmuchać i działa jak nowe. Raz nie chciał odpalić. W lecie! Do tej pory nie wiem czemu. No i nieszczęsne łączniki stabilizatora!
~Nordic
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Nigdy mnie stilo nie zawiodło w drodze. Owszem pojawiły się usterki ale nigdy nie spowodowały unieruchomienia auta , a były fałszywym alarmem komputera. - wystarczyło jeszcze raz uruchomić stacyjkę. Ford focus 2 razy na 3 lata holowany a vectra 1 raz nie wiem może to kwestia egzemplarzy.
~Tosterkovsky
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Często wyskakujące błędy komputera, które nie mają wcale związku z tym co się dzieje w rzeczywistości. Najczęściejszym powodem błędów jest wilgość w skrzynce bezpieczników pod maską. Często wyskakuje także błąd poduszki powietrznej pasażera, gdy ten niefortunnie się na nim ustawi (łatwo to naprawić).
~Przemas666
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
I tu mimo ,że kocham moje autko muszę po nim pojechać. Fakt ,że kupiłem go w słabym stanie od handlarza może wiele tłumaczyć. Silnik szczególnie 1.8 potrafi szwankować i niestety zawieszenie-ciągle coś wymieniam.Sporo dzieje się czasem jeśli chodzi o drobiazgi- jest to denerwujące i kosztowne.
~Stilo 1.9 JTD
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
- usterka radia fabrycznego (radio przestało działać - ponoć typowa usterka); - usterka silnika podnoszenia szyby (pękła szczotka); - usterka silnika wycieraczek (zużycie przekładni ślimakowej napędu); - usterka zamka w klapie bagażnika; - usterka czujnika obecności pasażera (montowany jest w siedzeniu)
~Mateo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
czujnik tylnej klapy, 2x kasowanie błędów(przy -15 i błąd wydajności turbo), wymiana 3 żarówek (tylna klapa, pozycja i krótkie)i akumulatora przez 14 tys km przy przebiegu 64-78 tys to o niebo lepiej niż sprzęgło i skrzynia przez 1,5 tys przy przebiegu 30 tys w pewnej japońskiej marce(na s).