Lista ocen Citroen C4 Cactus (39) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrzej d
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Dla jednych za słaby, dla mnie w sam raz. Jadąc w jedną lub dwie osoby jest naprawdę wystarczający. Przy przyspieszaniu trochę warczy, ale dźwięk jest do przyjęcia. Przy jeździe ze stałą prędkością jest ok. Jeżdżę na razie do 120 km/h i jest spoko. Za niedługo UE ma wprowadzić takie ograniczenie na wszystkich autostradach i przyzwyczajam się. Tak to żart, prawda jest taka że po sześćdziesiątce już człowiek się nie spieszy. Poprzednie auto to...
~Maciej
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Silnik cichutki i bardzo ekonomiczny. Średnia z komputera z 6500km to 5,6 litra benzyny na 100km przy jeździe mieszanej. MEGA! Co do dynamiki... no cóż 1.2 82 km więc nie oczekujcie wciskania w fotel i sprintu spod świateł. Do normalnej codziennej jazdy z zupełności wystarczy. Do 140 km/h fajnie się zbiera dalej to już wyciskanie z niego każdego kilometra. Przy 4 osobach z bagażem zapomnij o dynamicznym wyprzedzaniu tira. No ale cóż coś za...
~Piotr
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Wersja 110KM jest naprawdę dynamiczna i oszczędna. Elastyczność jest genialna, a sprint do serki w 9 sekund oraz 200nM momentu obrotowego dopełniają całości. Świetny silnik, ale wymaga skrupulatnie opieki serwisowej w postaci regularnej wymiany oleju (ja wymieniałem co 13 tys.) oraz benzyny wysokooktanowej (ja lałem 98 albo VPower 95). Za to wszystko silniczek odpłacił mi się bezproblemową eksploatacją! Co istotne, pasek rozrządu wymieniłem...
~Robert
Crossover 1.6 BlueHDi 82g 99KM 73kW
Silnik 1,6 99KM daje radę, zwinnie przyspiesza w mieście, na trasie komfort podróżowania też na przyzwoitym poziomie. Spalanie niskie trasa/miasto ok. 4 l/100km. Doskonałe światła mijania, jeszcze lepsze drogowe. Łyżkę dziegciu stanowi wadliwy ad-blue, na szczęście do odłączenia programowo. Po awarii klimatyzacji warto wymienić czynnik chłodniczy na bardziej popularny i wielokrotnie tańszy R134a.
~azzakh
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Tragedia. Nigdy więcej trzy cylindrowego badziewia, które ledwo ciągnie samochód do przodu. Do poruszania się tylko i wyłącznie po mieście może i wystarczy, ale po opuszczeniu miasta czuć, że silnik strasznie się męczy. Na byle górce musi być żyłowany do granic. Tak samo przy wyprzedzaniu choćby ciągnika, bez widoczności na kilometr do przodu lepiej nie ryzykować.
~Seeback
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Trzy cylindry, ale bardzo przyjemnie wchodzi na obroty. Dzięki niewielkiej wadze 82 km dają pozytywną dawkę energii przy ruszaniu i wyprzedzaniu przy prędkościach do 100km/h. Pozytywnie mnie zaskoczyło, że nawet powyżej tej prędkości przy 4 osobach i bagażu auto nadal przyspieszało nawet na wzniesienie.
~SAR37
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Wersja 110KM z turbiną "robi robotę";) Jak na silnik trzycylindrowy R3 sprawuje się całkiem nieźle. Dobra dynamika, przyjemny dźwięk (wbrew niektórym "klasykom"), przyzwoite spalanie i dobry stosunek mocy do masy sprawiają, że auto "żyje" i cieszy jazdą.
~arkadius333
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Silnik zapewnia komfortowe przyspieszenie podczas ruszania, przy wyprzedzaniu z większymi prędkościami nie jest już tak kolorowo, przydałby się większy moment obrotowy, biorąc jednak pod uwagę, że to mieszczuch, jest dobrze, jeśli nie bardzo dobrze.
~Mario-UK
Crossover 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Tutaj ok. Słychać ze to diesel ale brzmi przyjemnie. Powyżej 70-80km/h szumy toczenia i powietrza zagluszają dźwięk silnika. Brak obrotomierza ale czuć ze zakres użytecznych obrotów jest raczej wąski i turbodziura też jest odczuwalna.
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Cactus
5,3
~Marcin
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Silnik to rewelacja! Miałem już ponad 100 aut w swoim życiu, sceptycznie podchodziłem do 3 cylindrowego 1.2 82km ale silnik rewelka - w mieście spala 7 litrów a na trasie da się tym jechać 160km/h i nie czuć, że silnik ma dość!