Lista ocen Audi A6 C7 Avant Facelifting (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Noiz
Avant Facelifting 3.0 TDI clean diesel 218KM 160kW
PETARDA! aksamitna, szybka, cicha, neiwyczuwalna, suer opcją są tryby jazdy, eficiency - auto potrafi spalić poniżej 6 l w trasie ! nei do uwierzenia, choc wydaje sie w tym trybie, że cos sie popsuło ;) tak delikatnie reaguje auto na pedał gazu, za to w trybach manualnych (nie ma potrzeby używac) bo najlepszy jest tryb automatyczny S auto robi sie sportowe, dzwiek glosniejszy i bardziej agresywny "sportowy" - łopatki są dodatkiem bardziej dla...
~Maro
Avant Facelifting 3.0 TDI clean diesel 320KM 235kW
Jest dobrze (skrzynia ZF 8HP). Mam porównanie do Audi A6 C6 tiptronilc (ZF 6HP) i ta zmienia biegi dużo płynniej i ósmy bieg jest na prawdę długi. Przy lekkim naciśnięciu gazu redukuje z 8 na 7, nawet jak jedzie 150-160. Przy 160km/h utrzymuje na tempomacie 2 tyś obrotów. Może nie jest tak szybkie na DSG/S-tronic, ale za to nie gubi się w mieście i po naciśnięciu gazu samochód od razu przyspiesza. Na miasto najlepszy był multitronic (miałem w...
~Krzysiek
Avant Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Tiptronic, czyli ZF 8HP to klasa sama w sobie. Zmiany biegów są prawie niewyczuwalne. Na wyższych biegach kompletnie niewyczuwalne. Szybkość działania też bardzo dobra. Do tego przyjemność z jazdy zwiększa świadomość pancerności tej skrzyni. Koniecznie trzeba w niej robić wymianę oleju, najlepiej dynamiczną. ASO oczywiście twierdzi, że nie trzeba. Kiedy producent skrzyni (ZF), zaleca regularne wymiany.
~Wojtek
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Tu spokojnie 5 gwiazdek. To ta sama skrzynia DSG, którą użytkowałem w Superbie. Jednak zachowuje się jak o klasę lepsza. Nie wiem, czy to kwestia elektroniki i sterowania skrzynią, czy też inna przyczyna (silnik też ten sam), ale jak dla mnie działa modelowo. Każdy bieg na czas, jej działanie jest przewidywalne. W Superbie takie nie było.
~Artur S
Avant Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Mimo,że to 8 biegowa skrzynia hydrokinetyczna, radzi sobie świetnie i żwawo zmienia biegi. W trybie Dynamic robi to szorstko ale tak ma być! W pozostałych trybach jest delikatna i miękka. W sportowej zabawie niewątpliwie pomagają łopatki na kierownicy, które pozwalają ustawić silnik na odpowiednich obrotach.
~Vigo
Avant Facelifting 2.0 TFSI 252KM 185kW
Niby dobra ale poprzednio miałem BMW serii 5 z 8mio biegową skrzynią ZF. DSG jest wyczuwalnie gorsza zwłaszcza przy zmiennym stylu jazdy , wolniejsza , potrafi się pogubić i czasami zmulić a potem gwałtownie wystrzelić do przodu. Wybrałby zdecydowanie skrzynię ZF zamiast DSG.
~Krzysiek
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Siedmio-biegowy S-Tronic działa bardzo dobrze. Ma czasem chwile zawahania ale jest to dla mnie zrozumiałe. Pierwsze biegi bardzo krótkie, ostatni typowo autostradowy. Przy 160km/h obrotomierz pokazuje 2000obr/min.
~Schutterly
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Bezawaryjny, odpowiednio współpracujący w każdym trybie s-tronic. Nie zlinczujcie mnie, ale… od czasu zakupu nie wymieniałem w niej oleju zgodnie z zaleceniami zaufanego mechanika. I wszystko idealnie!
~Pachol
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Wersja Ultra.Dluga siodemka 200 km/h obroty 2500 min. Wiec jest cicho i w miare ekonomicznie. Na zimno plynnosc skrzyni ciut mniejsza,ale to chyba normalne.Generalnie ocena bardzo dobra
~Jan
Avant Facelifting 3.0 TDI clean diesel 218KM 160kW
7 biegow, dobrze robi swoja robote. Jest lekkie opoznienie przy kick-down ale mozna sie przyzwyczaic, to moj pierwszy automat wiec moze przesadzam. Jak komus nie pasuje to moze alternatywnie wspomagac recznie.
Audi A6 C7 Avant Facelifting