Lista ocen Peugeot 406 (451) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 502 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr1010
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
nie ma do czego zbytnio się przyczepić, może zbytnia chałaśliwość ale to tylko na naszych pooranych i podziórawionych drogach, dobrze się trzyma drogi ale to nie samochód sportowy więc troszkę przechyla przy większej prędkości
~Boro_89
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Samochód naprawdę prowadzi się rewelacyjnie - idelnie nadaje się do podróży poza miastem, mimo komfortowego zawieszenia auto bardzo pewnie trzyma się drogi, nawet przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Bardzo udany kompromis!
~www
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
To jest to za co go kocham miękie niesamowity komfort i naprawde nie zawodne z wyjątkiem łączników stabilizatorów <30zł sztuka>. 177tys km po polsce wymienione łożyska amortyzatorów i kilka razy te końcówki to mówi samo za siebie
~makaveli
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
zaskoczyl mnie nie jest to SUBARU ale prowadzi sie mimo miekkosci bardzo pewnie ,wysoki komfort jazdy ,dostojnie sie porusza ,duzy plus autka ......a i niespodzianka autko nie ma belki z tylu !!!!jak poprzednie peugoty
~DeDragonSlayer http://406-klub.pl
Sedan 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Dobrze zestrojony i precyzyjny układ kierowniczy. Komfortowe zawieszenie. Co jakiś czas do wymiany łączniki stabilizatorów, poza tym zawieszenie dobrze wytrzymuje polskie drogi. V6 z racji ciężkiego silnika nieco podsterowny.
~drtroll@poczta.fm
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
trakcja bardzo dobra, pomimo że mam kombi ciasno wchodzi w zakręty, dobrze trzyma się drogi czasem lekko dupcia chodzi ale da się kontrolować. jeżeli nie pzreładuje się auta będzie służyc długo i bez awaryjnie
~pafell
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Po 210 000 w przednim zawieszeniu nadal nic nie muszę robić. Tył wymieniałem przy 100 000 łączniki stabilizatora i teraz wymieniłem je ponownie. koszt z robocizną 250 zł więc nie jest źle, zwłaszcza biorąc pod uwage polskie drogi!!!
~piotrson
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
konfort i to dobry! w tej klasie i za ta cene jest dobrze chamulce zdecudowanie lepsze niz w wersji 1.8 chyba dla tego bo seryjnie sa wieksze tarcze hamulcowe,po zatym bardzo dobrz trzyma sie drogi i dobrze tlumi nasze nierownosci
~Nasti
Sedan 3.0 V6 24V 190KM 140kW
auto płynie po drodze, prowadzi się bardzo precyzyjnie, nie przechyla się w zakrętach, za nisko spojler z przodu, łatwo oszkodzić. Trwałe zawieszenie ale mało zwrotny w porównani np. z Laguną. B. dobre hamulce.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotrek
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Bardzo wytrzymałe elementy, amortyzatory wymieniałem dopiero niedawno po 715000 tys. km (cały czas jeździłem po polskich drogach!!) !!!!!!! ale tylko tylne bo przednie jeszcze sie trzymią. Pozatym nic więcej!!!