Lista ocen Peugeot 406 (451) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 502 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~laksen
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
To co w tym samochodzie bardzo lubie, może to nie hydropneumatyka, ale ten samochód płynie, ładnie wybiera nierówności, jazda jest bardzo przyjemna i nie męczy. Przednie zawiesznie trwałem, trochę gorzej z tylnym słychać od czasu do czasu stuki, ale to w końcu polskie dziadowskie drogi, na szczęście koszty naprawy przyzwoite.
~Tomasz
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Zawieszenie bardzo dobre na nasze drogi - jest miękko i bardzo komfortowo, przy czym bezpiecznie jeździ po zakrętach. Do naprawdę szybkiej jazdy może być zbyt miękkie ale to samochód rodzinny a nie na tory wyścigowe - wg mnie takie właśnie powinny być zawieszenia dzisiejszych samochodów w wersji na polskie drogi
~-Adamo-
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Jak to we francuzach bardzo wygodny ale niestety niezbyt trwaly - po zimie ma przewaznie lozyska w kolach do wymiany. Koszt tego jest niewielki ale jest to jednak minus. Miekkie zawieszenie powoduje rowniez przechylanie sie auta na boki na zakretach, kierowcy o sportowym zacieciu niech sobie to auto odpuszcza :)
~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Tutaj szału nie ma. Zaiwieszenie - szczególnie tylne - jest dość nietrwałe. Dodatkowo samochód prowadzi się specyficznie (coś jak taczka), bo jest bardzo miękki i lubi się wychylać w zakrętach. Wiele razy wydawąło mi się że już powinienem wylądować w barierkach a jednak się utrzymał skubaniec w torze.
~Azbest
Kombi 2.2 16V 158KM 116kW
Naprawdę super. Hydrauliczne wspomaganie, bez żadnych elektrycznych wynalazków. Zawieszenie miękkie, komfortowe (mi takie odpowiada) ale nie pontonowe. Prowadzi się pewnie i przyjemnie, nigdy żadnych nieprzewidzianych bujnięć, uślizgów, nerwowych zachowań. Kolega ma e46 w kombi i dla mnie to deskowóz.
~Luniopl
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
W sumie ok. Mam zastrzeżenia do jazdy w zimę. auto strasznie zarzuca tyłem na zakrętach. Zaimponował mi bardzo system awaryjnego hamowania-auto stanęło dosłownie w miejscu przy predkosci 80km/h w chwili zagrożenia wjechania komuś w tyłek Pasażerowie pospadali z foteli a stłuczki nie było :P
~KALIBER GTS
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Zawieszenie super jeśli ktoś lubi komfort na codzień i dobre trzymanie na cisnych i szybkich zakrętach. Niestety trwałość to słaby punkt. polecam jednorazowo wymienić całość na dobrych zamiennikach i cieszyć sie bezawaryjnie przez 2 lata,no chyba że auto trafi na lepsze drogi niż w polsce.
~bosswitek
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Jest wygodny, mimo 12 lat dalej jest cicho i przyjemnie. Jednak trzeba dbać o zawieszenie bardziej niż w innych samochodach no i niestety łączniki stabilizatorów, końcówki to max rok przy normalnej jeździe (u mnie na łącznikach 6- mcy i nie ma znaczenie łącznik czy za 35zł czy za 90), reszta ok
~Sulimo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Bardzo miekko zestrojone zawieszenie - przechyla się dość sporo na zakrętach. Pomimo tego zawieszenie przednie zapewnia sporo przyczepności, budzi zaufanie do agresywnego wejścia w zakręty. Duża kierownica i zbyt mocne wspomaganie kierownicy - potrzeba wprawy, żeby wyczuć co się dzieje z przednimi kołami.
~prawdziwa-rzetelna opinia
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Zawieszenie do Polskich dziur rewelacyjne, wybiera dziury jak prawdziwa limuzyna, w audi a6 mojego taty duzo bardziej czuc nierownosci i predkosc. w 406 jadąc 100km/h zwykla droga, dosc dziurawa czuje sie jakby sie jechało max 60. Troszke miękko, ale nie tak,aby aż to przeszkadzało -wysoki komfort! POLECAM