Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Nasti, 18 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Sedan 3.0 V6 24V 190KM 140kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Chyba jedno z ostanich takich aut. W nowszych wiecej się dzieje - jest więcej elektroniki a przez to więcej awaryjnych punktów. Wybrałem benzynę i nie mam wyrzutów. Teraz benzynowce są chyba bardziej niezawodne o diesli!!! ( w służbowym pasacie TDI miałem problemy z pompowtryskiwaczami - wierzcie mi, droga sprawa).
Świetna elastyczność, na wyższych obrotach super gang, ale w trasie jest cicho, bezawaryjny, silnik bardzo szybko sie nagrzewa.
Miekki automat, ale czasem brakuje szybkości w zmianie przełożenia, nie przeszkadza mi, że ma 4 biegi, bo 4 jest długa. W mieście szybko zapina kilejny bieg więc silnik chodzi na niskich obrotach a przez to mniej pali, świetnie hamuje silnikiem, redukcja z przegazowaniem - bajka!
auto płynie po drodze, prowadzi się bardzo precyzyjnie, nie przechyla się w zakrętach, za nisko spojler z przodu, łatwo oszkodzić. Trwałe zawieszenie ale mało zwrotny w porównani np. z Laguną. B. dobre hamulce.
Słabo do tyłu, obrysy zderzaka w lusterkach wstecznych nie widoczne. a tak to ok
Wszystko ok ale mimo elektrycznych foteli brak regulacji lędźwiowej. Wszystko pod ręką. Dużo lepsze fotele niż w pierwszej wersji
ok, bardzo szybkie odmrażanie
Z przodu super, z tyłu ok ale Laguna i pasat z tyłu są większe
Do 160 super, powyżej pojawia się fajny gang, zimówki hałasują ale to wina opon
Miłe zakoczenie!!! Ten automat oszczśdza paliwo. Średnio pali 9 litrów ale jeżdżę częściej w trasie, przeglądy jak na klasę auta do przyjęcia, ale poza Warszawą - tam szaleją. Napraw prawie nie było tylko wymiana tarcz, klocków i zorządu ale ceny ok. Często siadają opony z przodu tak co 40tyś, kupiłem micheliny i teraz jest lepiej- maja juz 80 tyś i żyją. Goodyear i inne nie wytrzymuja tej mocy za długo
Mam go od nowości. Kosztował swoje ale było warto. Trochę dziwi, że w 99r. dawali jeszcze radio na kasetę - dealermi o tym nie powiedział, tak bym dopłacil do compaktu. Teraz aż żal go sprzedawać bo cena używanego jest niska - lepiej chyba jeździc do końca. Tyle co warty jest ten stracę wyjeżdżając każdym innym z salonu! Ciekawe ile automat wytrzyma? Poprzedno był też 406 i byłem bardzo zadowolony tylko silnik był za słaby (1.8) no i miał gorsze fotele.
przy 160000 padła pierwsza część w zawieszeniu - łącznik. Tak to raz tarcze i parę razy klocki. I narazie to wszystkko
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 190KM 140kW [l/100km]