Lista ocen Peugeot 406 (451) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 502 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piter
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Generalnie zawieszenie jest miękkie i to przeszkadza. Czuć kiedy przejeżdża się po każdym wyboju. Przy wyższych prędkościach ma się wrażenie, że każde koło jedzie w innym kierunku (jakby miał wpaść w poślizg). Trzeba uważać na gwałtowne ruchy kierownicą. Poza tym autem trochę kołyszą podmuchy wiatru.
~wojdud5@op.pl
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
opuszczam 1 za brak wyłacznika ESP, trzeba bezpiecznik wyciagać jak chce się pobawić, co więcej w pierwszej fazie zakrętu podsterowny, a raz na deszczu przy 80km/h wchodziłem driftem w zakret jakieś 80stopni:) hehe kombiaczem prawie 5 m to śmierć w oczach:D a hamulce cud, miód i landrynki:))
~Lelek
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Wielowachaczowa os z tylu spisuje sie wysmienicie auto kompletnie nie plywa na zakretach. Prowadzi sie bardzo pewnie. Niestety na naszych drogach z koleinami trzeba sie pilnowac szeroki rozstaw osi i standardowe opony 205/60 r15 u nas kiepsko na zachodzie rewelacja nawet ciut za malo :D
~Willu Bassmen
Sedan 1.8 90KM 66kW
Rewelacja! Jeździłem Toyotami ,Oplami, i innymi markami ale dla mnie to zaw. sprawuje się bardzo dobrze. Idealnie trzyma się drogi , na zakrętach zostawia za sobą BMW i inne "lepsze furki" przy tym bardzo wygodny i cichy.Minusem są wysokie koszty naprawy zawieszenia.
~Arek-Kielce.
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Auto jest przyklejone do drogi.Zakręt 75 stopni oczywiście w długim łuku na suchej nawieszchni pokonuję ze średnią prędkością 130-140 km/h.Jeżeli Ktoś wie gdzie jest słynna górka Raszówka w okolicach Kielc to zapraszam do próby.Gwarantuje że na dobrym ogumieniu spokojnie można tak przejechać.
~StalkerOfficial
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Auto trzyma się drogi bardzo dobrze. Było poniekąd trochę katowane na serpentynach i jak dotąd przy jeździe (50-60)km/h w deszczu nie wpadłem w podsterowność. Dopiero powyżej 60 czuć, że przód się ślizga. Na autostradzie natomiast można śmiało pędzić nawet 160km/h.
~Jerzy ze Szczecina
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Zawieszenie i prowadzenie 406 są legendarne, więc nie ma czego opisywać. Nie ma osoby, która przejedzie się 406 i powie, że się nie podobało. Przez 2,5 roku eksploatacji i 45000 wymieniałem: łącznik stabilizatora przód, łączniki zbieżności tył, łącznik stabilizatora tył.
~ROBERTu
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Rozstaw kół trafia w koleiny, których jeszcze w Polsce nie brakuje, więc jedzie się pewnie, bez skakania "po muldach" :) Właściwie, to nie jedzie, tylko płynie, nawet średniej wielkości uszkodzenia jezdni wygładzane są tak, że pasażerowie nie skaczą pod sufit.
~Avalon gj1@op.pl
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Zawieszenie jest ciche, komfortowe, świetnie wybiera nierówności, nie buja się przy szybszej jeździe.Da się przewidzieć reakcję samochodu. Wspomaganie jest troszkę za "maślane", za to lekko się kręci :-) Przydała by się progresja wspomagania, ale można przywyknąć.
~thomsonicus@poczta.fm GG 3534487
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Świetnie dobrany komfort/bezpieczeństwo. po polskich dziurach jeździ się ok. Łączniki drążków stabilizatora trzeba czasem wymienić. Amory mam jeszcze firmowe i są ok. po 150tyś trzeba przód poprawić - końcówki drążków bo zaczyna "płytwać" na dziurach, ale jak się jeździ 140kmh...