Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Arek-Kielce., 19 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Ja jestem raczej zadowolony.Mialem już parę innych aut, z różnymi przygodami.Na 406 raczej nie mam powodów do nażekania.No może tylko że jest za długi do jazdy po ciasnym mieście.
Bardzo żwawy,chociaż przydałoby się dodatkowe 10 koni co napewno ułatwiłoby wyprzedzanie przy prędkości w okolicach 100-120 km/h bez konieczności redukcji na czwarty bieg.od razu zastrzegam że jeźdzę kombi.Być może sedan jest lżejszy i może być trochę żwawszy.
Nie mam specjalnie zażutu do pracy skrzynki.Wydaje mi się że jest odpowiednio dobrana jeżeli chodzi o moc auta i parametry techniczne.
Auto jest przyklejone do drogi.Zakręt 75 stopni oczywiście w długim łuku na suchej nawieszchni pokonuję ze średnią prędkością 130-140 km/h.Jeżeli Ktoś wie gdzie jest słynna górka Raszówka w okolicach Kielc to zapraszam do próby.Gwarantuje że na dobrym ogumieniu spokojnie można tak przejechać.
bez zastrzeżeń.
w porządku.
Może ciut za słabo ogrzewa zimą przednią szybę.Na przykład w Focusie odbywa się to zdecydowanie szybciej.
bardzo wygodny dla rodziny 4 osobowej.
Na diesla uwazam że jest to bardzo ciche auto.Na porównanie pojeździjcie 130 konnym Passatem przy 140 km/h trzeba podgłaszać radio.W tym aucie tego robić nie musicie.
Przy bardzo spokojnej jeździe na 67 litrach przejechałem 1220 km.
Bardzo fajny samochód.
Jak dotąd nie stanąłem na drodze,zeby przyczyną była jakaś awaria.Przy 25000 km zostały wymienione tarcze z przodu.Pan na serwisie powiedział że za mocno hamuję.Przy 50000 km było to samo ale auto było już po gwarancji dlatego wymiana na nowe nie była możliwa.Nowe w serwisie w okolicach 400 zł i szajs na którym ppojeździcie do 30000 jeźdząc delikatnie.Założyłem Brembo za 270 zł- komplet do chwili obecnej nie mam żadnego problemu z chamulcami.Dosyć często trzeba przesmarowywać rygle przy drzwiach.Nie bedzie trzeszczeć tapicerka a jest to z czasem naprawdę uciążliwe.Ogólnie po gwrancji nie należy serwisować auta w serwisie.Lepiej mić zaufanego mechanika i stosować wysokiej klasy zamienniki.
Nie miałem takich.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]