Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Luniopl, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 406 Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna linia z fabryki Pininfarina, a wszystko pod logiem francuskiego lwa:) Oryginalne połączenie. Karoseria zabezpieczona podwójnym ocynkiem, więc bezwypadki są wciąż zdrowe i bez korozji.
świetne autko. zawsze było moim marzeniem a teraz znalazło sie w moim zasięgu finansowym. piękna linia połączona z mruczącym silnikiem v6. bardzo wygodne. dużo przestrzeni zarówno dla pasażerów, kierowcy jak i ewentualnego bagażu. Dużo bajerów - u mnie większość wymaga naprawy:p Warte napewno każdej władowanej w niego złotówki przy doprowadzaniu go do ideału. Polecam tym którzy lubią unikatowe autka. Frajda z jazdy niesamowita...
Dźwięk silnika v6 jest przepiękny. ogólnie silnik jest elastyczny, jego moc widać dopiero powyzej 3-4 tysięcy obrotów. Zachowuje niezłe spalanie jak na takie bydle.
Skrzynia zdecydowanie nie pasuje do sportowego auta.
W sumie ok. Mam zastrzeżenia do jazdy w zimę. auto strasznie zarzuca tyłem na zakrętach. Zaimponował mi bardzo system awaryjnego hamowania-auto stanęło dosłownie w miejscu przy predkosci 80km/h w chwili zagrożenia wjechania komuś w tyłek Pasażerowie pospadali z foteli a stłuczki nie było :P
Brak większych zastrzeżeń. Oczywiście nie jest to np. Peugeot Partner ale jak na małą płaską żabę jest nieźle.
wszystko pod ręką. Mogli zastosowć inne sterowanie radiem w kierownicy, manetka jest dosyć nie wygodna-u mnie się już wyrobiła i nie działa zawsze tak jak bym chciał.
tu nie można narzekać, auto nagrzewa się dość szybko, na pochwałe zasługuje system odparowania szyb. klimatyzacja działa intuicyjnie-bez naszej ingerencji chodzi kiedy trzeba.
luksus!
wyciszenie ponadprzeciętne. słychać jedynie podwozie.
obsługa wersji 3.0 jest znacznie droższa niż i w przypadku mniejszych pojemności. większość części jest dość droga. spalanie na dobrym poziomie jak na taki silnik. irytująca jest jednak wysoka frekwencja na stacjach benzynowych:p 70 litrów znika momentalnie. bardzo fajne spalanie w trasie przy ostrej jeździe-ok 8l W mieście 13 litrów przy normalnej jeździe w zimę.
Cały czas dosyć drogie jak na taki rocznik, szcegolnie że stan tych aut przy zakupie pozostawia wiele do życzenia i ciężko trafić egzemplarz gotowy do jazdy bez wiekszych wstępnych napraw. Rozrząd, elementy napędu itp. są drogie w wersji V6, ale coś za coś.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 207KM 152kW [l/100km]

11,3