Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (404) - Ergonomia

Na liście zabraknie 879 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kl_k2
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jest dobrze. Fajnym udogodnieniem jest to, że można regulować wysokość fotela kierowcy i wysokość kierownicy. Ciekawym elementem jest także manetka sterowania radiem za kierownicą. Poza tym wszystko jest raczej na swoim miejscu. Zimą przydatne jest ogrzewanie przedniej szyby i odmrażanie lusterek.
~gonzo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Wszystkie przyciski intuicyjne czyli tam gdzie się ich spodziewamy. Ciekawe są siedzenia. Na trasie do Niemiec 1065 km robie tylko jeden postój na granicy. Nie potrzebuję wiecej. W żadnym innym samochodzie(pomijam z najwyższej półki bo nie jeżdziłem) muszę zrobić co najmniej 3-4 postoje.
~Tomek
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Dla mnie wszystko na miejscu ,moja wersja nie posiada zadnej elektryki ,jesli chodzi o wykonczenie to raczej przecietne bo materialy sa twarde w dotyku ,ale za to nic nie skrzypi i wyglada to dobrze:) + Za fabryczny system Audio ,do mojego dolozylem Tubę z wzmacniaczem i rozsadza uszy jak trzeba:)
~mr_fox@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wiekszosc rzeczy pod reka. Sterownie szybami elektrycznymi, umieszczone w dziwnym miejscu - mozna sie przyzwyczaic, choc za kazdym razem jak trzeba podniesc lub opuscic szyby to czlowiek sie zastanawia kto mogl wpasc na pomysl umieszczenia w takim miejscu przelacznika. Czasami wyjda gdzies swierszcze
~MARIUSZ
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
- przełączniki szyb elektrycznych między siedzeniami nie są zbyt ergonomiczne, - zdarzyło mi się, że mrugając światłami drogowymi/długimi przekręciłem pokrętło świateł mijania do pozycji WYŁĄCZONE!!! Zauważyłem w porę - ale to chyba świadczy o pewnej nieergonomiczności tych pokręteł.
~Dawid
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Samochód przeznaczony raczej dla kobiet lub niezbyt wysokich i wątłej budowy mężczyzn. Mając 180 cm wzrostu lub więcej ciężko znalezć wygodną pozycję za kierownicą i będziemy często uderzać kolanami o panel śtodkowy lub kierownicę. Fotele również małe i dosyć ciasne.
~ollbrzym
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wszystko prosto i na swoim miejscu. Światła w jednym przełączniku, wycieraczki w drugim. Nie jak w Corsie C światła uruchamiane w 2 miejscach. Brakuje mi możliwość prostego "mrugnięcie światłami odchylając dźwignię w drugą stronę, jak jest to w nissanie primerze.
~kontakt@lukasc.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Mam wielki żal do projektantów z powodu umiejscowienia sterowników elektrycznych szyb po prawej stronie kierowcy za skrzynią biegów... Dlaczego? Gdyby przyciski sterowania elektryką było po prawej stronie byłoby niemal idealnie. Niemal bo brakuje fabrycznego podłokietnika.
~command_dos
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Wszystko czego trzeba podczas jazdy jest w zasięgu ręki - obsługa raczej intuicyjna. Jedyną rzeczą na minus jest umiejscowienie klawiszy do podnoszenia/opuszczania przednich szyb: między fotelami - denerwuje, szczególnie podczas jazdy, kiedy to trzeba je troszkę \"wymacać\".
~Tomek
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
wszystko we właściwym miejscu, doskonałe możliwości adoptowania wnetrza (jak na tę klase auta) świetny na objechanie Europy we dwoje, wystarczający na weekendowy wypad nad morze we czwórkę, sprawdza się także przy przeprowadzkach (2-metrowe szafki też sie zmieszcza!!!)
Peugeot 206 Hatchback