Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Zbyt szybko przepalaj się zarówki od reflektorów
Generalnie auto okazało się praktycznie bezawaryjne jezeli jest regularnie serwisowane w ASO i jezeli wymienia sie to co sie zuzylo. Dla dwóch młodych osób idealne auto na wyjazdy i przemieszczanie się. Dla rodziny z dzieckiem od biedy wystarczy - zbyt mały bagaznik, jak masz takie auto i zbliza sie moment powiekszenia rodziny lepiej szukac nastepcy.. Słabe wyciszenie, czarne plastiki w środku, w wersji x-line biale zegary i srerbna galka skrzyni biegow, czerwone podswietlenie zegarow - pasuja do wnetrza i ozywiaja caloksztalt. Biegi czasami opornie wchodza Przelacznik od szyb w dziwnym miejscu. Silnik ekonomiczny, niezbyt dynamiczny. Ma jedna niezaprzeczalna zalete, sylwetka w dalszym ciagu sie nie zestarzala i nie wyglada zeby miala sie tak stac w przeciagu kilku lat. Bardzo sympatyczne autko.
Jak ktoś nie ma rajdowych ambicji to wystarcza. Moze nie ma porazajacych osiagow ale za to odwdziecza sie przyzwoitym spalaniem. bezobslugowy. Czuć, że ten motor nie nadaje się do dłuższych jazd z duzymi predkosciami. Duza tu tez zasluga przecietnego wyciszenia. Auto przy 110 ma okolo 3000obr./min.
Wchodza tak sobie, kwestia przyzwyczajenia. Po jakims czasie i opanowaniu charakterystyki biegi zmienia sie w miare precyzyjnie. Wsteczny haczy, jedynka czasami opornie wchodzi.
Jak dla mnie w porzadku. Podobno wahacze zuzywaja sie zbyt szybko. Ja wymienilem je przy stanie 60 000. Ich wada jest to, ze trzeba wymieniac od razu calosc. Auto ma dosyc sztywne zawieszenie. Przez co czuc wszystkie nierownosci i dziury w kabinie. Dobre oponony pozwalaja zwiekszyc komfort podrozowania.
Wszystko widac wiec ok :)
Wiekszosc rzeczy pod reka. Sterownie szybami elektrycznymi, umieszczone w dziwnym miejscu - mozna sie przyzwyczaic, choc za kazdym razem jak trzeba podniesc lub opuscic szyby to czlowiek sie zastanawia kto mogl wpasc na pomysl umieszczenia w takim miejscu przelacznika. Czasami wyjda gdzies swierszcze
Zima nagrzewa sie dosyc szybko - latem jeszcze szybciej :) Nawiew chodzi dosyc głośno (powyżej 2) co przy dlugiej jezdzie meczy. A z drugiej strony na 1 nie da sie odczuc wymiany powietrza w aucie - zwlaszcza latem.
Z przodu da sie przeżyć. Z tyłu miejsce dla dzieci wystarczy. Po ustawieniu fotela kierowcy w pozycji do jazdy, za fotelem nie zostaje praktycznie wogole miejsca. Choć zrobiłem trasę do Budapesztu i z powrotem w 5 dorosłych osób. Na szczescie to ja siedzialem za kierownica. Reszta przezyła.
Powyżej 80-90 zaczyna byc źle. Przy 110 dłuższa jazda oznacza męczarnie. Słabe wyciszenie. Najbardziej słychać opony, wiec polecam znalezienia jakiegoś cichego modelu. Aktualnie mam zalozone Yokohamy A-drive, slychac ogromna roznice w porownaniu do starych fabrycznych GoodYear GT2
Spalanie: Trasa 950 km na 1 tankowaniu 45 litrow. Srednie w trasie (do 100 km/h) 5.5l/100km Miasto około 6.5 litra/100 km Generalnie jak na benzyne super. Co roku wymieniany olej i pierdoly w ASO z robocizna - srednio 300 - 400 zł. Rozrzad z pompa wodna i wymiana - 600 zl (po 5 latach uzytkowania) Wahacze komplet 500 zł
Nic. sie nie zepsulo, urwalo, ukrecilo itd... przez 5 lat uzytkownia. Raz zapalila sie kontrolka od silnika - tfuj jakies slowackie paliwo slabej jakosci.
Z powznych rzeczy - to wymieniłem żarówki od reflektorów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

5,7