Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (404) - Ergonomia

Na liście zabraknie 879 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kowal
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
ma troche niewygodne fotele - slabo podtrzymuja okolice lędźwi - jeśli nie powiedzieć że wcale; mozna by tez pomyslec o lepszym ulozeniu lewej nogi - podporka na nia przeznaczona wg mnie jest troche za blisko przez co siedząc bardziej obciąża się prawy pośladek (prawa noga wyciągnięta na gazie) a plecy wyginają się w poprzek. Po dluższej jeździe odczuwam bóle w lewym boku pod żebrami i ogólnie się czuję troche powyginany, ale to chyba przez...
~JaPan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jest sporo niedoróbek w tym zakresie. 1. Ogrzewanie foteli włącza się w niewygodnym miejscu i do tego nie wiadomo, który przycisk jest od twojego fotela (są ułożone w pionie). 2. Temperatura zewnętrzna wyświetla się zamiennie z zegarkiem, a żeby przełączyć trzeba się bardzo mocno wychylić. to jest wersja 3D i bardzo ciężko wysiąść na parkingu gdzie jest wąsko. Nie kupujcie nigdy 3D!
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Jest nieźle. Brak podłokietnika mógłby być na minus, ale to mały hatchback. Uchwyty na kubki mogłyby być gdzie indzie, niż w drzwiach... ale to mały hatchback. Pewnych rzeczy ciężko wymagać w tej klasie. Umiejscowienie wszelkich klawiszy, przełączników jest zadowalające. Kierownica jest regulowana tylko w pionie, ale bez problemu można znaleźć swoją pozycję.
~Olio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przy 182 cm i sporą masą kierowcy nie ma żadnych dolegliwości. Brak regulacji kierownicy do przodu i tyłu jest tutaj jedyną wadą. Bardzo fajna kierownica i naprawę wygodne fotele, które nie męczą w dłuższych trasach. Sztywne zawieszenie nie jest zbyt komfortowe, ale za to bardziej wytrzymałe. Dzięki niemu auto jest sztywniejsze, przez co prezyzyjniej się je prowadzi.
~Adam
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak dla mnie prawie idealnie. Fotel da się regulować na wysokość. Schowki super. Za popielniczką jest idealne miejsce na fajki i zapalniczkę. Smartfon ma swoje miejsce na półce po stronie pasażera. W drzwiach można umieścić butelkę 0,5l (zakręconą). Problem stanowi kawa. Jedynie miejsce dla niej to otwarty schowek po stronie pasażera. Jeśli jeździ się samemu, to problem znika.
~Pedro
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
przyzwyczaiłem się już sterowania szyb w panelu środkowym, choć na początku nie było to łatwe, gorzej z nowymi pasażerami, którzy często szukają przełączników na drzwiach, za daleko umiejscowiony jest przycisk awaryjnych świateł, trzeba się wychylić z siedzenia nieco, nie podoba mi się również otwieranie klapy maski - trzeba się nieźle schylić i wyszukać wajchy...
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Ustawianie fotela, kierownicy, lusterek - wszystko powoduje, że można dość ergonomicznie i komfortowo spędzić nawet 6 godzin za kółkiem. Nie polecam jednak w jednym ciągu dłuższych niż 6 godzin tras. Piątej gwiazdki nie dałem, gdyż po dłuższym użytkowaniu zaczynają odpadać śruby mocowania fotela kierowcy, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy.
~Tigo
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Samochód bardzo fajny, ale jak dla osoby o sporym wzroście (ponad 195 cm) samochód był strasznie ciasny i niewygodny. Po złożeniu tylnej kanapy i trwałemu zaimprowizowaniu samochodu typu "kombi" pojazd spełniał doskonale funkcję pojemnego i ekonomicznego samochodu. Zmieściłem do niego nawet komplet mebli i wieeeeele materiałów budowlanych :).
~Vouk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Z jednej strony bywa bardzo fajnie (dużo opcji ustawienia foteli, pojemne kieszenie drzwi i schowek w kokpicie od pasażera itp.) a czasami bez sensu. Auta nie da się wysprzątać. Jak coś wpadnie między fotel a dżwignię ręcznego to amen. Odkurzanie tam jest praktycznie niemożliwe. Za to przyznać trzeba jak na takiego kurdupla to dosyć pakowny.

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rraffall@ahoj.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
w drziach: pomyśleli nawet o miejscach na puszki, duże obszerne schowki, nawet w fotelu pasażera duży schowek. Dostęp do wszystkich przełączników idealny. Czytelna deska rozdzielcza, estetyczny wygląd zewnętrzy i wewnętrzny, sporo udogodnień typu lampki do czytania map, lusterka z osłonach słonecznych, schowki na drobne, na okulary itp
Peugeot 206 Hatchback