Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.9 D 69KM 51kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód rzadko mnie zawodził, a eksploatowałem go w sposób rabunkowy. Miałem mało pieniędzy a dużo pracy i wycisnąłem z niego wszystko co mogłem. Zawodziło głównie zawieszenie (belka, amortyzatory) oraz wtryski do silnika. Inne usterki nie były związane bezpośrednio z wykonaniem samochodu (sprzęgło z uwagi na brak umiejętności, wodzik 5-go biegu z uwagi na błąd mechanika - nie dolał płynu do skrzyni biegów, pęknięta szyba przez kamień spod TIR-a itp.). Ekonomika pojazdu bardzo dobra - spalił nawet paliwo z lokomotywy wymieszane z domowej roboty biodieselem ;). Jeżdżę teraz Fordem z silnikiem TDi i chwalę sobie porządnego "kopa" tej jednostki, ale tęsknię za ekonomiką 206-tki :(.
Samochód bardzo fajny, ale jak dla osoby o sporym wzroście (ponad 195 cm) samochód był strasznie ciasny i niewygodny. Po złożeniu tylnej kanapy i trwałemu zaimprowizowaniu samochodu typu "kombi" pojazd spełniał doskonale funkcję pojemnego i ekonomicznego samochodu. Zmieściłem do niego nawet komplet mebli i wieeeeele materiałów budowlanych :).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 69KM 51kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 206 Hatchback 1.9 D 69KM 51kW