Lista ocen Opel Astra G Kombi (280) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rysiek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
dobrze i lepiej mam jeszcze bez 2 masy wiec naprawa tansza czasami mam problem ze wstecznym ale to wina poduszki która będę wynmienial synchronizatory ok sprzeglo takze
~Przemek
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Automat świetny na miast w trasie też bez problemu przy wyprzedadzaniu. Problem czasem pojawia się przy zimnym silniku wtedy zmienia biegi przy różnych obrotach.
~Damian
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Czasami ciężko wchodzi jedynka ale reszta biegów wchodzi gładko ogólnie skrzynia biegów jest bardzo dobra,nie ma z nią żadnych problemów,auto całkiem nieźle przyspiesza
~SxxxK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Jak na 200 tys w dobrej formie. Wymieniona tarcza sprzęgła i łożysko oporowe (przy okazji wymiany silnika- tka pewnie jeszcze ze 20 tys można by było przejechać).
~ucik
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to \"haczący się bieg\" - szczególnie przy zmianie z 2 na 3. Poza tym mogłaby być bardziej precyzyjna, typu \"zmiana jednym palcem\".
~Piotrek_1982
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Tutaj juz nie wyglada tak rozowo. Wrzucanie dwojki czesto wiaze sie ze zgrzytem. Czasami trudno wbic wsteczny. Generalnie delikatna i niezbyt precyzyjna przekladnia.
~sekla email: seklaATtlen.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
trojka wchodzi z jakims takim lekkim oporem, czasami mam wrazenie, ze nie chce wejsc. Poza tym jakos nie moge sie jeszcze przyzwyczaic do galki zmiany biegow i do jej skoku...
~Rafał
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Przełożenia na ogół w porządku, w moich odczuciach 5 mogła by być trochę dłuższa. No i niestety w moim przypadku wrzucenie jedynki wymaga lekkiej wprawy.
~Mariu
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Tutaj zero problemów. Olej wymienia się przy okazji napraw (brak korka wlewu oleju). Przez 300000 nie zaglądałem, bo nic się nie dzieje.
~alexps
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Skrzynia ponoć jak w innych Oplach, do jedynki trzeba dostawać się poprzez dwójkę, wajcha lata prawie jak w starym autobusie, mało precyzyjna i z oporami.
Opel Astra G Kombi