Lista ocen Opel Astra G Kombi (280) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldekns@interia.pl
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
JEŻELI CHODZI O SILNIK 1,7 DTI ISUZU, TO SERWIS ZALECA WYMIANĘ PASKA ROZRZĄDU PO 150 TYŚ. JA WYMIENIŁEM PO 120 TYŚ. MYŚLĘ , ŻE PRZY DOBREJ EKSPLOATACJI MOŻNA PRZEJECHAĆ 130 TYŚ. BEZ WYMIANY.OCZYWIŚCIE JEŻELI AUTO DOPIERO SIĘ KUPIŁO NALEŻY WYMIENIĆ WSZYSTKO CO WPŁYWA NA ŻYWOTNOŚĆ SILNIKA, OLEJ ,PASKI, PŁYNY I NIE ROBIĆ TEGO W SERWISIE. JA SWOIM AUTEM PRZEJECHAŁEM 160 TYŚ. I NIE ROBIŁEM NIC OPRÓCZ WYMIANY KLOCKÓW, TARCZ,WYCIERACZEK DO...
~Lasot
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Szału nie ma.. Jak na disla bardzo krótkie przełożenia. Przy 120 na 5 biegu obroty już powyżej 3 tyś i silnik robi się niesamowicie głośny. Opel jednak skrzyni robić nie potrafi.. Biegi wchodzą jak chcą. Trzeba ich nie raz "szukać". Żeby zredukować z 3 na 2 to trzeba mieć specjalna technikę bo zwykły śmiertelnik tego nie zrobi, albo wytarga drążek. Mechanik określił to "ten typ tak ma" bo regeneracja wybieraka i wymiana linek nie dała totalnie...
~bartek_p
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
Jak to w oplach. Wchodzi twardo, ale precyzyjnie. Oczywiście wkurza, że jedynka na zimnej skrzyni czasem udaje, że nie ma takiego biegu, ale genrelnie ok. Sprzędło mogłoby byc krótsze, ale to chyba kwestia mojego wzrostu (190) - moje kolana podskakują czasem aż do kierownicy gdy trzeba szybko popracować. Warto pilnować sprzęgła przy wwizytach u mechanika - czasem lepiej wymienić uszczelkę lub łożysko za grosze niż płacić 1500 za nowe...
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Skrzynia biegów należy do udanych, precyzyjnie zmienia przełożenia. Największą bolączką jest natomiast brak szóstego biegu, który najbardziej daje się we znaki na drogach ekspresowych i autostradach. Aby samochód utrzymywał wysoką kulturę pracy, należy trzymać obroty poniżej 2400 rpm, co na piątym biegu daje zaledwie około 95 km/h! Powyżej tej wartości bez przerwy chodzi "turbo", co zdecydowanie słychać i może być uciążliwe w długiej podróży.
~Krokiew
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Biegi wchodzą bez problemu, ale troszkę trzeba użyć siły-nie wpływa to na dynamikę jazdy.Po mieście można się spokojnie poruszać na 2-3 biegu.Przy prędkości 60km/h na 3 biegu obroty wynoszą około 2500obr/min.Oczywiście jeżeli się przestrzega ograniczeń prędkości w mieście.W trasie przy prędkości 110-120km/h obroty się wąchają w granicach 3200-3500obr/min i spalanie pokazuje w granicach 8l/100 przy jednostajniej spokojniej jedzie na LPG
~Paweł
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia biegów to na pewno nie jest najmocniejszy punkt astry g. Tutaj skrzynia niestety zachowuje wszystkie niezbyt dobre wzorce opli, czyli mało precyzyjne wybieranie (zwłasza biegi: 1 i 2) oraz zapewne po przebiegu 200 tys. km. konieczność remontu (to pozwalam sobie przewidywać na podstawie użytkowania innych opli z podobną skrzynią biegów). Może nie ma tu dramatu, ale mogło by być lepiej.
~PODRÓŻNIK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
UWAGA!!!!!!! W MIEŚCIE ŻYRARDÓW SAMOCHODAMI HANDLUJE FACET, KRĘTACZ PISZĘ ŻE JEST PIERWSZYM WŁAŚCICIELEM A KUPUJE USZKODZONE I NAPRAWIA, W TRAKCIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZAPEWNIA ŻE WSZYSTKO JEST OK A SZPACHLĄ SMIERDZI Z DALEKA, FACET MA OKOŁO 60 LAT I TO JEST JEGO NUMER TELEFONU 609099208, JA JECHAŁEM 300 KM NA DARMO. NA DZIEŃ 23 V 2013 SPRZEDAJE ASTRE I ZAFIRE OSTRZEGAM PRZED NIM
~Marcinn
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Do skrzyni nie mozna miec jakichkolwiek zarzutów. Wszystkie biegi wchodza precyzyjnie i pewnie. Jedyny mankament jaki mialem z powiedzmy sobie \"osprzetem\" skrzyni, czujnik wstecznego ktory jest wkrecony w skrzynie (brak swiatla wstecznego) Wymontowany, recznie rozruszany zalozony ponownie i dziala dalej:) Jak na 320tys km to skrzynia działa idealnie, długość biegów spasowana wg mnie bardzo dobrze.
~alterego
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Pracuje precyzyjnie, biegi wchodzą z małym oporem, bez szarpania, przełożenia dobrane dość dobrze i elastycznie. Niestety ale powoli pada mi prawdopodobnie docisk, ponieważ przy puszczaniu sprzęgła czuć wibracje. Ustaliłem z mechanikiem, że wymieniam, jak się pogorszy, ponieważ i tak do zrobienia będzie kompletne sprzęgło. I jeszcze na koniec nie mogę zapomnieć, o \"poceniu\" się skrzyni.
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~sleszek21@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Biegi zmieniają się lekko i precyzyjnie, do pełni szczęścia zabrakło jednak lepiej zestopniowanego piątego biegu. Mógłby być "dłuższy", tak, aby auto przy danej prędkości miało niższe obroty silnika, a co za tym idzie - niższe zużycie paliwa. Nie wpłynęłoby to na dynamikę, bo przy wyprzedzaniu i tak na ogół trzeba posiłkować się "czwórką". Ale to taka łyżka dziegciu w beczce miodu.
Opel Astra G Kombi