Lista ocen Opel Astra G Kombi (280) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~abc
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Po 100tys. km padło takie gówienko-zapadka i dźwignia latała jak se chciała. Potem padł taki elektromagnes i nie można było wyciągnąć kluczyka ze stacyjki - świetny prezent dla złodzieja.
~Tomekx20dtl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Dobrze zestopniowana,dobrana bardziej na przyspieszenie niż na prędkość.Do 160km/h dość szybko powyżej już mozolnie. Skrzynia oznaczona jako F23 uchodzi za trwałą i jak do tej pory to się sprawdza.
~Zbyszek
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
W moim przypadku automatyczna skrzynia biegów, która sprawuje sie świetnie, biegi przełącza prawidłowo, niski koszt utrzymania. Posiada tryb sport, także nie ma sie co czego przyczepić. Oby tak dalej !
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Nic dodać nic ując. Niedawno wymieniłem olej w skrzyni, podobno się nie wymienia jak słyszałem BZDURA wszędzie się wymienia zależy tylko od przebiegu, typu skrzyni itp. Nic złego się nie wydarzyło:)
~Mario
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Skrzynia biegów działa poprawnie. Czasem odczuwalne haczenie skrzyni. Najlepsze efekty przyspieszania samochodu odczuwalne są na trzecim biegu. Trójka jest również najlepszym biegiem do przyspieszania.
~Toomek TRS
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
nic do zarzucenia jak dotąd, nic nie haczy, wszystko działa bez oporów, ogólnie może biegi nie wchodzą same jak w damskim autku ale akurat lubię jeśli trzeba zrobić zdecydowany ruch gałką...
~jollymorgan@poczta.fm
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Trochę krótkie przełożenia, brakuje 6? Na dłuższej trasie uciążliwe, zmusza do trzymania silnika na wysokich obrotach. Na zimnym silniku ciężkawo wchodzi 1 i 2 bieg, ale to ponoć typowe dla tego modelu.
~pawlik (pablos_33@o2.pl)
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
mam wersje z automatem, od razu przypadła mi do gustu a żona wręcz w skowronkach :), automat szybko zmienia przełożenia, przy ostrym naciśnięciu pedału gazu szybko redukuje i daje kopa,
~GrObY@gry.xcom.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Skrzynia biegów moim zdaniem jest mocnym punktem Astry Classic 1.6. Biegi wchodzą pewnie nawet przy szybkiej zmianie. Jedyne zastrzerzenia mam do wstecznego. Czasami potrafi "zgrzytnąć"
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~Onlinemaster
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Skrzynia biegów toporna na zimno, szczególnie 1 i 2 bieg, po przejechaniu 20 km jest już prawie idealnie, olej do skrzyni wlałem syntetyczny - poprawy na zimnym brak :-(
Opel Astra G Kombi