Lista ocen Opel Astra G Kombi (325) - Silnik

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik 1,7 DTI 75 KM (ISUZU). Silnik całkiem dynamiczny, bardzo oszczędny, po Warszawie ok. 6 w trasie 4,2 - 4,5 (z klimą, 4 osoby, bagażnik po brzegi). Silnik bezawaryjny, choć ma duży przebieg, a samochód jest pofirmowy. Zdecydowanie dynamiczniejszy niż w astrze I 1,4 60 km, porównywalny do audi 80 1,8 (benz.). Przyzwoita kultura pracy (jak na diesla).
~Bartw
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Bez włączonej klimy mocny od ok 3 tyś w górę, do w miare sprawnej jazdy wystarczy, nie podoba mi się nieduże zużycie oleju przy jeździe autostradowej, np. 0,1 - 1000 km. W jeździe do 100 km/h + miasto zużycie oleju 0! Podobno tak mają te serie silników. Nie miałem żadnej usterki w moim egzemplarzu. Poza wymianą świec, rozrządu, pasków, olejów, filtrów wszystko gra.
~GrzegorzR
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 103KM 76kW
Niestety silnik dość skomplikowany z twinportem ,elektrycznie sterowana przepustnica, odma w pokrywie zaworów,brak hydraulicznej kompensacji zaworów , wrażliwe cewki.Tyle minusów teraz coś na plus jak się regularnie wymienia dobry olej to silnik całkiem ładnie ciągnie oczywiście brak mu trochę mocy przy pełnym obciążeniu ale można się przyzwyczaić .
~monsior1
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Dotychczas jeździłem samochodami w benzynie. Przesiadka do astry 1,7 DTI 75 km była całkiem przyjemna chociaż po czasie brakuje mocy. Do 2 tyś obrotów odczuwalna turbodziura potem silnik się rozkręca. Z 3 osobami na pokładzie i załadowanym bagażniku wskazówka dotknęła 200 na liczniku ale elastyczność powyżej 100 km/h określam na mierną.
~bogdan.kaszuby
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
wydaje mi się że ten silnik to kompromis między odpowiednią mocą a zużyciem paliwa. Silnik co prawda jest lekko słyszalny na wyższych obrotach ale ogólnie nie ma tragedii.Elastyczność bez zastrzeżeń. Jedno zastrzeżenie- silnik bierze trochę oleju 0,2l na 1000km. Podobno to dopuszczalne i wynikające z konstrukcji silnika. Ten typ tak ma.
~jollymorgan@poczta.fm
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik 16V wymaga nieco większych obrotów, ładnie się zbiera od 2700obr, raczej wyczulony na jakość paliwa. Dolewki oleju przy tym przebiegu na poziomie 0,2-0,3l/1000km zależnie od stylu jazdy - całkiem nieźle jak na ecotec\'a (istotna klasa oleju). Powyżej 120km/h (3500obr) robi się trochę głośno w kabinie. Ogólna ocena silnika to mocne 4.
~Garet
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Jak dla mnie REWELACJA jak na 1,7 i 80 KM. Poprzednio jeździłem Astrą 1,6 16v 100 KM i powiem, że w trasie to ten diesel przy tych samych prędkościech i bez żadnych redukcji zbiera się lepiej niż stu konny bebzyniak. Tutaj jest naprawdę BARDZO dobrze. Świetny trzeci i czwarty bieg. Do 130 km/h cicho nie ma się wrażenia, że jedzie się Diesel'em.
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Mechanicznie można powiedzieć, że bliski ideału. Silnik przez 180000 km, które ja zrobiłem nigdy nie sprawił większych problemów. W zeszłym roku wymiana uszczelnienia wtrysków, ale do tej pory naprawdę odpukać nic się nie dzieje. Pompa paliwa była robiona przez poprzedniego właściciela - inny rezystor wstawiony.
~Danek
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Silnik to największa tragedia 6 mechaników nie mogło odszukać usterki jaką był sterownik pompy 1000zł potem świece 240zł a ostatnio EGR nowy kosztuje 1900zł ja dałem używany i po miesiącu znowu musiałem go wymienić. Do tego klekocze jak stary mercedes i odpala po 2-3s gdzie stara F robiła to przy 25stopniowym mrozie od kopa!
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi
7,7
9,6
~Ernest
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik Isuzu, pracuje ciągle na oleju syntetycznym 5W30 Opla. Drobne pocenie z pod pokrywy zaworów oraz miski olejowej. Głowica cylindrów cała nie ma żadnych wycieków, płynu do oleju czy w druga stronę. Pompa wtryskowa, wtryski pracuja wzorcowo bez zadnych napraw (tankuje na BP lub Shellu). Układ chłodzenia bez wycieków.
Opel Astra G Kombi