Lista ocen Opel Astra G Kombi (325) - Silnik

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~say
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Jak w opisie ogólnym ..motor na 4, ma swoje kaprysy: pompa wtryskowa, zapowietrzający się układ wtryskowo - powrotny, słabej jakości napinacz i rolki mikropaska, poza tym dość dobry motor ale przy ISUZ-owskim 1.7DCI to on nawet nie stał..((
~mercmdm
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
elastyczny, oszczędny, najlepiej się czuje do prędkości 120 km/h, uważam że nie ma lepszego silnika, potrafi zrobić duże przebiegi, jest bardzo oszczędny a poważne awarie to temat obcy. Bardzo dobrze współgra z sekwencyjną instalacją LPG.
~Tomek61@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Silniczek całkiem dobry 2,0 DTL bez intercolera 82 KM.Elastyczność na zadawalającym poziomie.Ładnie rozpędza się na 3,4,5 biegu. Ogólnie jestem fanem diesla i nie wyobrażam sobie jazdy benzyniakiem.Maksymalny moment obrotowy 185 Nm robi swoje.
~Swistakos
Kombi 2.2 16V 147KM 108kW
Silnik 2.2 16V 147 Koni. Co dziwi jeżdżę autem od roku i nie dolałem ani ml oleju. w Astrze I musiałem dolewać co jakiś czas. Silnik bardzo elastyczny doskonale wyprzedza się inne auta i zajmuje to dużo mniej czasu niż poprzednim oplem.
~jaca
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
silnik bardzo elastyczny i mocny, przy kołach 16\'\' 205 trzeba naprawdę pilnować w czasie przyśpieszania. Niestety odbija eis to na zużyciu paliwa - powyżej 10 l/100 km. Poza wymianą oleju i filtrów nic więcej nie robiłem z prac bieżących.
~sando
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Silnik jest bardzo dynamiczny na wyzszych obrotach przyspieszeniem przypomina dobrą \"benzynę\".Kultura pracy przyzwoita.TDI 90,mniej dynamiczniejszy od DTI 101,jak i kultura pracy na korzyść OPLA.Całkiem przyzwoity motor i na łańcuszku rozrządu.Duży plus.
~Rafał
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
dość cichy jak na diesla - porównaniu np. do vw, demon prędkości to nie jest ale bez obciążebia da się nim pogonić, dość elastyczny 40 km/h na piątym biegu też pojedzie, niestety na elektronikę do pompy wtryskowej po 200 000 trzeba sie przygotować
~qooba
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Porównywałem z podobnym samochodem - Skoda Fabia II 1.4 85KM i opel jest znacznie elastyczniejszy i cichszy. Do spokojnej jazdy miejskiej zupełnie wystarczający. W trasie nie jest źle, choć znacznie słabiej niż vectra 2.0 115KM, którą kiedyś jeździłem ;)
~irek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
wysoka kultura pracy w zakresie wolnych obrotów, mało elastyczny, brakuje mu mocy , przy wyprzedzaniu trzeba brać poprawkę bo nawet redukcja z V przy 100 km/h na III bieg niewiele daje, ale ogólnie na plus bo przeciez to nie jest auto sportowe
~lubiący astrę II :)
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
motor 1,6 8V , dobra kultura pracy, fachowcy z wieloletnim doświadczeniem wychwalają ( w porównaniu z 1,6 16V ) ten motor pod niebiosa. Nie jest to co prawda demon przyspieszeń , mało dynamicznie się wkręca ale w takim autku to chyba nie o to chodzi :)
Opel Astra G Kombi