Lista ocen Opel Astra G Kombi (242) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 275 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Niestety auto 8-9 letnie regularnie wymaga kolejnych napraw, awariom ulegają kolejne podzespoły: alternator, pompa wtrysku, chłodnica, chłodnica klimatyzacji, wycieraczki(mechanizm zaśniedział i zaparzyło tulejkę), zwykle w najmniej spodziewanych chwilach.
~PM
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wymiana głowicy ze względu na nadżerki spowodowane prawdopodobnie niewłaściwym płynem do chłodnicy, pociągnęło to za sobą również wymianę nagrzewnicy. Poza tym wymiana cewki zapłonowej i to chyba wszystko jak do tej pory.
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Niestety padła turbina, ale było to raczej zaniedbanie ze strony zeszłego właściciela - twierdził mechanik. Po wymianie, nic się nie dzieje. Oleje, filtry wymieniane na bieżąco. Mam nadzieję, że autko się odwdzięczy :)
~Piotrek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
W ciągu ostatnich dwóch lat dwa razy padła uszczelka, przestawił się rozrząd, siadały wszelkie możliwe czujniki. Po prostu koszmar cenowy!!! Kilka razy stałem w szczerym polu bo byle pierdoła unieruchamiała cały samochód.
~Danek
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
W ciągu dwóch lat: Pękły sprężyny, padła poduszka pod silnikiem, świece żarowe, sterownik pompy, łożysko z piastą (500zł), rozrusznik, alternator, zacisk hamulca, EGR, wycieki z miski olejowej itd...
~Nidy opla w dieslu tylko i wyłącznie benzyna!
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
w każdym dieslu siada pompa i to często! tankowałem na renomowanej stacji i w 2 lata 2 razy pompa a nigdy nie miałem mniej niż 3/4 baku jeździłem na pełnym koszt regeneracji w boschu 3,7tys
~PP
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Sprowadzony 9-letni z przebiegiem 107000km. Przez 5 lat tylko raz stanął na drodze, po prostu padł alternator. A tak żadnych problemów. Zimą przy temp. -26 stopni odpalał za pierwszym razem.
~Waldek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik potrafi sprawić niespodziankę w trasie. Ostatnia taka niespodzianka kosztowała mnie ok.2,5 tys. (uszczelka + głowica). Do tego zawory, komputer, czujniki prędkości wału, czujnik Hala... a koszty lecą...
~olo
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Dziurawy skraplacz Klimy - 800zł z napełnieniem, Awaria czyjnika ABS w przednim kole - 340 zł, wymiana pompy wody - 230zł, wymiana kpl. amortyzatorów - 900zł, wymiana 4szt. świec żarowych na NGK Power - 180zł
~Marko
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Musiałem wymieniać z tyłu amortyzatory ale nie spodziewam się że po 1,5 roku na naszych drogach nie będę musiał. Oprócz tego to kompletnie nic, na prawdę niezawodne autko. Polecam gorąco każdemu.
Opel Astra G Kombi