Lista ocen Opel Astra G Kombi (226) - Ergonomia

Na liście zabraknie 291 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~medea@ka.onet.pl
Kombi 2.0 16V Turbo OPC 200KM 147kW
Za wjątkiem obsługi komputera i systemu wentylacji. Mam wersję z automatyczną klimą. Obsługę musiał projektować "funkcjonalny analfabeta". Żeby zmienić kierunek nawiewu np. z szyby na nogi muszę zatrzymać samochód (albo ryzykować życie), wejść do menu komputera wybrać ustawienia wentylacji, zaznaczyć odpowiednie kierunki nawiewu i zatwierdzić. Całą tę żmudną robotę szlak trafia jesli na desce rozdzielczej przycisnę przycisk "auto" wtedy...
~dziwisinskir@poczta.onet.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Nie sposób wygodnie ustawić fotela, kierownicę jakbym nie kombinował mam między norami, Mam egzemplarz z wyposażeniem luksusowym, co objawia się tym, że nad drzwiami do tylnych miejsc są światełka z włącznikami. Czego się czepiam? Tego, że z przodu oświetlenie wnętrza nie ma włącznika i jak kierowca lub pasażer chce np coś zobaczyć na mapie podczas jazdy, to pozostaje mu liczyć na uliczne latarnie. Kto mi wyjaśni tę pokrętną logikę w...
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Oceniając ergonomię chciałbym zaznaczyć, że wyposażenie mojego modelu jest ubogie. Brakuje tutaj m.in. centralnego zamka z autoalarmem, elektrycznie sterowanych szyb i lusterek bocznych. Są podstawowe rzeczy, takie jak schowek pasażera, podświetlenie wewnątrz kabiny (3 lampki) oraz podświetlenie bagażnika, małe kieszonki po bokach drzwi, gdzie zmieści się jedynie 0,5 butelka wody. Półka w konsoli centralnej, skrzyneczka na drobne przed gałką...
~sleszek21@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Znów jedynie przeciętnie, ale jak inaczej można ocenić auto, które nie posiada żadnej regulacji koła kierownicy i przednie fotele niemalże bez podparcia bocznego? Plusem jest na pewno bogate wyposażenie (pełna elektryka łącznie ze sterowaniem radia z koła kierownicy) oraz mądre rozmieszczenie poszczególnych przełączników (bez idiotyzmów rodem z Toyoty, jak np. włączanie świateł przednich na tym samym przełączniku co kierunkowskazy).
~Krokiew
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Jeżeli chodzi o ergonomie to wszystkie przełączniki i pstrykacze to w tym samym miejscu co w F-ce.Ja akurat mam sterowanie radiem w kierownicy wiec dodatkowy plus.Jeżeli chodzi o schowki to już konstruktorzy zapomnieli o nich i w ostatnim momencie o nich sobie przypomnieli. Miedzy innymi świadczy o tym schowek który zasłania bezpieczniki i kieszenie z tyłu siedzeń kierowcy i pasażera.I za te schowki auto dostało wielkiego minusa.
~PODRÓŻNIK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
UWAGA!!!!!!! W MIEŚCIE ŻYRARDÓW SAMOCHODAMI HANDLUJE FACET, KRĘTACZ PISZĘ ŻE JEST PIERWSZYM WŁAŚCICIELEM A KUPUJE USZKODZONE I NAPRAWIA, W TRAKCIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZAPEWNIA ŻE WSZYSTKO JEST OK A SZPACHLĄ SMIERDZI Z DALEKA, FACET MA OKOŁO 60 LAT I TO JEST JEGO NUMER TELEFONU 609099208, JA JECHAŁEM 300 KM NA DARMO. NA DZIEŃ 23 V 2013 SPRZEDAJE ASTRE I ZAFIRE OSTRZEGAM PRZED NIM
~Marek
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Prostota i jeszcze raz prostota. Wszystko tam gdzie trzeba. Żadnych udziwnień. Lusterka przyzwoite. Duże czytelne zegary. Brak uchwytów na napoje - to dla mnie zaleta, samochód to nie stolik w restauracji, służy do jazdy nie do jedzenie i picia. Siedzenia mało wygodne, tzn. w corolli IX bez porównania lepsze. Siedzisko tylnej kanapy krótkie. Bardzo obszerny bagażnik - duża zaleta samochodu.
~Lasot
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
To jest chyba główny atut tego auta. No wejdzie do niego dosłownie wszystko. Od lodówki, po pełnowymiarowe drzwi. Spakowanie 4-5 osób na dłuższy wyjazd nie sprawia problemu. Bagażnik mega pakowny. Auto jest wąskie jak na kompakt, ale dłuuugie. Tylna cześć auta jest szpetna jak noc, ale kwadratowy kształt i bardzo duża klapa sprawia, że wcisnąć można na prawdę sporo rzeczy.
~motyl_cisco@o2.pl
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Fotel kierowcy to jest totalna porażka i nieporozumienie, siedzi sie na nim jak za karę! Niewyobrażalnie niewygodny, nie wiem jak można było dopuścić do produkcji takie coś! Już po kilkunastu minutach chce sie wręcz wyć! Żadne przestawianie nie pomaga, pomimo rozbudowanej regulacji nie da się ustawić w miarę przyzwoitego ustawienia dla kierowcy o wzroście 177cm.
~Tiesto:D
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
no tu chyba niema co sie rozpisywać prosto ale ładnie i Wszystko wykończone miękkim materiałem na desce rozdzielczej absolutnie żadnego skrzypienia lub trzasków jesli samochod bezwypadkowy oczywiscie w Golfie IV dużo gorzej !! porownywalem wiec wiem, Fajny system audio seryjny Delco ładna akustyka dlatego nie ingeruje w zadne glosniki i subwoofery
Opel Astra G Kombi