Lista ocen Kia Ceed I (616)

2,1
~max
Hatchback 2.0 CRDi 140KM 103kW
Dramat. Rdzewiejące ramki drzwi, zacinające się szyby, niedziałający centralny zamek, samo zgłąsniające się radio to był tylko początek mojej przygody z tą nędzną namiastką samochodu. Gwarancja to mit. Bo o ile centralny zamek mi naprawiali już 4 razy o radio dalej samo się zgłaśnia a rdza wychodzi na nowo.
~EQUUS
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale nie ma się czego wstydzić. Solidny samochód i tyle!!!
2,5
~iPrzemo
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Bardzo kiepska konstrukcja, przy jeszcze gorszym serwisie na pewno się nie obroni w Polskich realiach.W cenie 80 tyś zł jak napisał jeden z kolegów nie można kupić lepszego auta. Hmmmm .... no to chyba kolega się mało rozglądał. Za 78 tyś zł można kupić Avensisa w kombi 125KM D4D + systemy bezpieczeństwa. Bez lakieru metali i bez czujników cofania. GENARALNIE NIE POLECAM TEGO AUTA. TO BARDZO KIEPSKA KONSTRUKCJA I AWARYJNA. JUŻ KILKA RAZY...
3,7
~daroslav
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mimo, że nie kupiłbym już Kia Ceed SW to uważam, że to dość udany samochód. Bardzo pojemny, mnóstwo schowków i dość dobrze wyposażony w standardzie. Silnik 115-konny w zupełności wystarcza. Niestety, poniżej 1800 obr/min jest baaardzo ospały. Dla mnie największą bolączką była skrzynia biegów. Biegi wchodziły bardzo twardo i ciężko (1,2,3,R). Poza tym na NIE było zawieszenie - twarde i głośne. Warto zwrócić uwagę na rdzę na klapie bagażnika...
3,4
~Jan
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Niestety to nie je decydowałem o zakupie samochodu.Jak kto się przesiada ze starego lub małego auta,to będzie zadowolony,jednak według mnie Ceed jest gorsza od samochodów Niemieckich i Japońskich
~D2
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Jakosc materialow moze zadziwiac, ze to samochod KIA, a nie np. Audi. Nalepka na kierownicy swiadczy ze to jest auto tej marki KIA !!!
~Bronisław Kruszyca
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Ja kupiłem swoje używane autko tak jak większość ludzi w Polsce sprowadzone z zagranicy i nie żałuję zakupu absolutnie...Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z ceeda mam kombi i bagażnik jest ogromny ,są różne przydatne schowki i siatka zabezpieczająca , dużo rzeczy się zmieści do niego a na dach rowery albo narty , mam relingi dachowe są bardzo przydatne. Bardzo dobre spalanie w trasie 5 ,5 litrów a po mieście około...
~T
pro_cee´d Facelifting 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Mimo dwóch lat w tym aucie, nadal ciężko jest płynnie zmienić bieg. W starej Skodzie Felicii jakoś tego problemu nie miałem. Ale obstawiam potulnie, że to ja jestem gupi, a nie samochód. (Skrzynia biegów)
~Łukasz
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Tak czytam raporty innych użytkowników Ceeda i jestem naprawdę zdumiony, albo są one zaniżane, albo nieumiejętnie liczone (nie zawsze komputery pokazują realne wartości) albo większość z użytkowników to prawdziwi niedzielni kierowcy z pionowo ustawionym oparciem fotela, obiema dłońmi kurczowo zaciśniętymi na kierownicy i z twarzami pełnymi skupienia, którego chirurdzy by się nie powstydzili. Jeżdżę Ceedem już 2 lata, w tym czasie przejechałem... (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
3,7
~wolfeer
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Ogólnie samochód godny polecenia, w tej cenie za tą jakość. Dałbym dużo wyższą ocenę, gdyby nie korozja, co w stosunkowo młodym samochodzie jest nieakceptowalne.