Lista ocen Volvo XC60 II Crossover (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Crossover T6 310KM 228kW
no tutaj wiadomo. Auto nawet drogawe, paliwożerne, serwisokosztowne więc i obsługa kosztuje. Kto liczył na taniość to nie ten model i nie ta marka. Generalnie średnie spalanie to mam 10,5 to i tak bardzo dobrze. ale jak już się spieszę na lotnisko np to wzrasta do ponad 15. jeżdze dużo w trasy, póżniej trochę po mieście i korkach to uważam, że na taka moc, przyspieszenie, masę pojazdu to ujdzie. Ale te wszystkie niby ekonomiczne, wyżyłowane...
~Pan_Buka
Crossover T6 310KM 228kW
Trudno na razie określić mi dokładnie koszty. Auto pali dużo, ale nie po to zdecydowałem się na szaleństwo zakupu silnika 310 KM, żeby uprawiać eco driving. W mieście 13 l/100 przy normalnej jeżdzie jest poziomem minimalnym, i trzeba za to zapłacić. Wymiana oleju, zalecana przez dealera po 7 tysiącach kilometrów, to koszt 800 zł (tak mnie zapewniano). Koszty jakichkolwiek akcesoriów i większych napraw w ASO są bardzo wysokie, ale kiedy...
~jtgs
Crossover T6 310KM 228kW
Na razie oceniam na 4, bazując tylko na kosztach pakietów serwisowych - jeśli coroczny przegląd ma kosztować ~2800 PLN (a tak wychodzi dzieląc koszt pełnego pakietu serwisowego na 5), to nie będzie to auto najtańsze w eksploatacji. Spalanie takie, jak się spodziewałem - biorąc pod uwagę zaturbione 2 l, kompresor, automat, 2 tony wagi i SUVową aerodynamikę wynik na poziomie 11-12 l/100 km nie zaskakuje.
~Marcin
Crossover 2.0 B4 Diesel Mild Hybrid 211KM 155kW
Adblue lubi wypić i ma mały zbiornik, więc 11L starcza na kilka (5-6?) tysięcy kilometrów. Przy tych wycieraczkach co nic nie zmywają można 5L płynu do spryskiwaczy przez 400 km zużyć. I nie jest to wielki wyczyn, a szyba dalej uwalona jak stół w pewnej stacji tv.
~Maruda
Crossover D5 235KM 173kW
Coż klasa tych aut nie należała do tanich w utrzymaniu, serwis pierwszy po 30k km ok. 2k PLN. Nie jest to bardzo dużo przy cenie zakupu auta. Zużycie paliwa oczywiście średnio plus 1,5- 2 l więcej jak katalogowe.
~Czesiekk
Crossover T5 254KM 187kW
Na razie auto jest na gwarancji, przejechanych 35 tys km i drobne usterki usunięte na gwarancji. Jak będzie dalej zobaczymy. Slyszalem, że serwis Volvo do tanich nie należy.
~MotofanTom
Crossover D5 235KM 173kW
Rzecz względna. Przybytek mocy trudno narzekać na spalanie, ale do bicia rekordów każdy o kropelce się nue nadaje. Z tym, że spalanie ma się obniżyć po 2-3 tysiącach przebiegu.
~zoolo
Crossover D5 235KM 173kW
Jak na auto tej wielkości i mocy silnika to spalanie na poziomie 8,5 litra/100km jest b. dobrym wynikiem.Innych kosztów na razie brak.
~Jacek
Crossover T8 Twin Engine 390KM 287kW
Serwis droższy od BMW. Duży przegląd: olej silnikowy, olej w automacie, płyn hamulcowy, filtry, świece, soft koszt 3500 w ASO.
~Kolo
Crossover D4 190KM 140kW
Serwis Volvo tani nie jest zważywszy ilu jest pracowników w białych koszulach a Vizir do białejgo kosztuje...
Volvo XC60 II Crossover