Lista ocen Volkswagen Sharan I (139) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 199 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcel
Van 2.8 i VR6 24V 204KM 150kW
bez lpg się nie obejdzie pali chorendalnie dużo benzyny używam tylko do rozruchu i do objeżdżania młodych w BMW a jeżeli mówimy o usterkach drogo zaczyna się robić gdy trzeba go dać do mechanika póki samemu się go robi nie jest źle np. taki wsteczny można ogarnąć bez fachowej wiedzy i z tym co ma się pod ręką
~wojciech_1971
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Po Warszawie przeważnie się jeździ 80km/h, więc po całym dniu (robię około 100km dziennie)komputer pokazuje mi średnie spalanie 6,5 l/km. W trasie jadę przeważnie 130km/h, a średnie spalanie wychodzi 7,8 l/km. Gdy chciałem sprawdzić maksymalną oszczędność to (bez włączonego radia i klimy) uzyskałem wynik 5,4 l/km.
~Grzegorz
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
Zużycie paliwa niskie miałem wcześniej Punto i tyle samo wydawałem na nie kasy, a jednak są to dwa inne światy, z napraw to głównie wymiana sprężarki klimy ale wiedxziałem przy kupnie, że nie działa koszt 450 zł (używana), filtry i inne rzeczy eksploatacyjne dość tanio przecież duże części to Passat a w kraju jest full zamieników
~Zyga
Van 1.8 i T 20V 150KM 110kW
Generalnie samochód nie ma tendencji do psucia się, mi przez ostatnie 60 tys km przyszło wymienić 2 razy czujnik abs raz kpl tarcze/hamulce , rozrząd. Trzeba pamiętać tutaj o jednej rzeczy, ten samochód nie lubi tanich zamienników, za części trzeba swoje zapłacić, ale za to wymieniamy raz i zapominamy
~RQ64
Van 1.8 i T 20V 150KM 110kW
Przy ciężkiej nodze potrafi spalić i 12 l/100. Przy moim stylu jazdy (z całą rodziną) w mieście: ok. 11l/100 km, trasa: 8,2 - 9,5 l/100 km (ostatnia wartość dotyczy jazdy na urlop z rowerami na dachu i z tyłu + 6 osób na pokładzie) przy prędkości 90-120 km/h (w tym miasta, autostrada, trasa poza miastem).
~dan76
Van 1.9 TDI 150KM 110kW
zuzycie paliwa jak pisałem wczesniej 8.5 - 9 litra w mieście. na trasie w niemczech przy stałej prędkości 6.5 przy 150 km/h. eksploatacja niedroga, z części wymieniłem tylko rolke alternatora , rozrząd około 1000 zł rekompensuje wydatki dobry komfort jazdy.
~józek
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
zużycie paliwa na poziomie 6,8 /100 km psuje się w nim prawie wszystko tłuką sie elementy plastików silnik lubi olej 2l na 10000 przeplywki padają zawieszenie jak w maluchu 50 tyś i remont turbo po czyszczeniu zapieczone kierownice ogólnie szajs szajs nigdy więcej vw
~Andrzej
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Spalanie powyżej 7,5l, części tanie i łatwo dostępne. Samochód ma 20 lat i przy kupnie trzeba o tym pamiętać, lepiej kupić droższy ale zadbany egzemplarz niż tańszy i dużo w niego wpakować. Na rynku jest dużo mocno wyeksploatowanych egzemplarzy.
~szarik
Van 2.8 i VR6 Syncro 174KM 128kW
inni mogą narzekac a dla mnie ok, przecież prawie 2 tony nie będą palić jak clio jeżdże i na gazie (po mieście ) i na benzynie (trasa) gaz 12 /100 miasto, bezyna trasa 9-10 choć znajomi mówią że jest dziwnie oszczędny, a jeżdżę dość ostro
~Marek
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak to w przypadku 1.9 TDI, bardzo oszczędny silnik. Koszty napraw niewygórowane, ale poza ASO. Niestety ilość drobnych usterek to koszmar, szczególnie jeśli chodzi o elektrykę i okazuje się że w sumie nie wychodzi tak tanio.