Lista ocen Volkswagen Passat B8 Variant (60) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris710
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Silnik jest dynamiczny bez wątpienia. Jeżdżąc wcześniej Insignią nie doświadczałem nigdy takich przeciążeń podczas przyspieszania. Również prędkość określana jako autostradowa jest dużo większa, niż przepisy na to zezwalają. Jednak porównując Paska z Superbem ze 170 końmi pod maską mam wrażenie, że gdzieś ten wigor znikł. Przecież tutaj powinna być widoczna przewaga w kombinacji większej mocy i mniejszej wagi, a nie jest w ogóle. Mimo to, auto...
~Mariusz Olsztyn
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Silnik przez znafców oceniany jako silnik od kosiarki. Moze jest małej pojemnosci ale na prawdę radzi sobie przyzwoicie z tym autem. Sprint do setki ponizej 9 s, nigdy nie mialem problemow z wyprzedzaniem, nawet jeżdzac w pełnym składzie. Najwieksza jego zaleta? Spalanie, jest mega oszczędny. U mnie długookresowo to 6.8 l, jazda mieszana. System ACT ani ziębi ani grzeje, jest bo jest, działa niezauważalnie. Wysoka kultura pracy, cichy, zero...
~Mariusz Olsztyn
~aprox99
Variant 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Silnik 150KM jest w zupełności wystarczający.Stojąc na światłach go nie słychać,jedynie przy wypalaniu DPF trochę chodzi jak starszy diesel.Nigdy nie miałem auta które tak mało paliło, Trasa 1000 km do Niemiec ,zużycie pomiędzy 130-!40 km/h około 5,1 L.Fajnie wchodzi na obroty i jest cichy wbrew wielu opiniom.Nie wiem czy bierze olej ,bo na razie nie. Kiedyś geneowano z 2L 75 koni i nikt nie mekał,teraz mają po 200 i ciągle mało.Czyste 5 gwiazdek
~Michał
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Silnik 1.8 tsi naprawdę jest wystarczający. Jezeli potrzeba dynamika jest naprawdę dobra. Przy tym silnik jest bardzo kulturalny. Przy spokojnej jeździe praktycznie niesłyszalny, dopiero przy mocnym przyspieszaniu słychać jego pracę ale jest przyjemna. Przy tym wszystkim potrafi być oszczędny. Jeżdżąc ecodrivingiem spalanie średnie w mieście u mnie wynosi 8 litrów. Uważam że to bardzo poprawny wynik. Na tą chwilę po ponad 60 tyś bezawaryjnie
~Wielik
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
500Nm i 240KM w połączeniu z 7 biegową skrzynią pozwala przyspieszać dynamicznie praktycznie w każdych warunkach. Zagapienie się przy włączaniu do ruchu, czy wyprzedzaniu można bezproblemowo zlikwidować bo auto rwie jak dzikie. Silnik pracuje aksamitnie, w kabinie słychać tylko pomruk. Testy pokazały ok 63.5dB przy 100km/h co jest wynikiem b.dobrym, podobnym do Mondeo i klasy premium.
~Bartek P
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Fajny silnik i po 34 000 km oleju nie żre. Jednostka dość dynamiczna do bezpiecznego wyprzedzania w trasie. Radzę nie słuchać się ekoniańki bo po prostu samochód klekocze. Zalecenia wrzucania 6 biegu poniżej 80 km/h i poniżej 1400 rpm to porażka. Generalnie dotyczy to każdego biegu. Ciekawe czy programista dostał rozkaz żeby wyświetlać tego typu śmieszne porady.
~Marcin
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Silnik ładnie pracuje i dobrze wkręca się na obroty, pali 7,5-8,0 litrów. Niestety wydłużone okresy wymiany oleju i coraz gorsze materiały powodują, ze samochód szybko gracieje. Nigdy nie kupiłbym takiego auta używanego bo widzę, że jak przejedzie 200 000 km to najlepszym miejscem będzie dla niego złomowisko zwane "stacją recyklingu".
~Michał
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
długo się wahałem midzy 1,4 150 a 1,8 180km i po testach obu w automacie ja nie wyczuwałem różnicyw osiągach więc wybrałem 1,4. Naprawdę super silnik i daje radę! Jeżdżąc więcej 60/40 po mieście nic więcej nie trzeba a spalanie niższe i trwałość silnika raczej też. Przy przebiegach jaki zakładam ok 20tyś/rok nie warto pchać się w diesle
~Pawel
Variant 1.6 TDI BlueMotion SCR 120KM 88kW
Choć niektórzy mowia ze brakuje mocy ja tego nie odczuwam. 120 koni idealnie pracuje, komfortowo i elastycznie przyspiesza(2os dorosle dziecko i oies na pokładzie) i do tego rozsadne spalanie na poziomie 5.2 przy 140km/h. Co do jednostki śmiało można powiedziec ze jest idealna dla osob ktore szukaja auta kryteriami osiagi-spalanie.
Volkswagen Passat B8 Variant